RAPORT

Pogarda

„Nie jest mi ich żal”. Rosyjski żołnierz chwali się żonie strzelaniem do cywilów

Rosjanie dokonują zbrodni na Ukrainie (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)
Rosjanie dokonują zbrodni na Ukrainie (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)

Najnowsze

Popularne

Z każdym dniem przybywa zbrodni dokonywanych przez rosyjskich „denazyfikatorów” na Ukrainie. Niektórzy chwalą się nimi w rozmowie z bliskimi – wynika z informacji Służby Bezpieczeństwa Ukrain. SBU opublikowała kolejną rozmowę. Rosjanin opowiada żonie o strzelaniu do cywilów – informuje agencja Unian.

Służby podsłuchały rozmowę. „Uczą się mówić po ukraińsku”

Rosyjscy najeźdźcy boją się nocnych ataków partyzanckich i zaczynają uczyć się języka ukraińskiego – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, która...

zobacz więcej

Żołnierz pochwalił się strzelaniem do cywilów próbujących uciekać z obszarów ogarniętych wojną. – Nie mają teraz dokąd iść. Próbują się przemieszczać nocą, ale gonimy ich. Nie jest mi ich żal, nawet ludności cywilnej. Kto chciał – już wyjechał – mówi „wyzwoliciel”.

SBU wskazała, że zbrodniarz służy na okupowanych terenach na wschodzie Ukrainy, zaś jego oddział dokonuje eksterminacji ludzi, którzy próbują ratować swoje życie i uciekają przed Rosjanami.

„Służba Bezpieczeństwa Ukrainy systematycznie dokumentuje te i inne nagrania, żeby przedstawić je przed międzynarodowymi trybunałami, gdyż są rażącym naruszeniem praw i zwyczajów wojennych” – napisano w oświadczeniu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej