RAPORT

Wojna na Ukrainie

Groźne pająki zamiast przypraw z Wielkiej Brytanii

Wśród przejętych okazów znajdował się jeden z największych skakunów na świecie (fot. Shutterstock/pongpol_thailand)
Wśród przejętych okazów znajdował się jeden z największych skakunów na świecie (fot. Shutterstock/pongpol_thailand)

Zamiast przypraw, w przesyłce z Wielkiej Brytanii ukryte były żywe pająki i owady. Wśród tych okazów znajdował się m.in. duży Hyllus diardi uznawany za jednego z największych pająków na świecie. Odkrycia dokonali Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pełniący służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim.

Przemytnik ukrył w swoich ubraniach węże i jaszczurki

43 jaszczurki i 9 węży ukrył w swoich ubraniach pewien Amerykanin, który próbował przemycić je z Meksyku do Kalifornii. Zwierzęta były żywe, a...

zobacz więcej

Paczka z Wielkiej Brytanii, zwróciła uwagę celników prawdopodobnie dlatego, że mogła to być dobra przykrywka np. do przemytu narkotyków. I rzeczywiście przesyłka zawierała pojemniki, ale zamiast dodatków do żywności, znajdowały się w nich żywe owady i pająki.

Wśród tych okazów był m.in. duży Hyllus diardi (z rodziny skakunowatych), uznawany za jednego z największych pająków na świecie. Jest agresywny i może upolować ofiarę nawet większą od siebie. Nadawca paczki próbował także przemycić pięć sztuk Phidippus carolinensis.

Funkcjonariusze KAS zawiadomili o odkryciu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim, który wydał decyzję o odesłaniu przesyłki do nadawcy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej