RAPORT

Wojna na Ukrainie

Błaszczak: Rozmawiałem z ministrem obrony Włoch o wymianie floty śmigłowców

Modernizacja polskiej armii. Na zdjęciu PZL W-3 Sokół (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Modernizacja polskiej armii. Na zdjęciu PZL W-3 Sokół (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pracujemy nad tym, żeby wymienić flotę śmigłowców w Wojsku Polskim i rozmawiałem na ten temat również z ministrem obrony Włoch Lorenzo Guerinim – powiedział w Rzymie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Rosyjscy hakerzy wypowiedzieli wojnę Polsce [WIDEO]

zobacz więcej

Szef MON Mariusz Błaszczak przebywa z wizytą roboczą we Włoszech, gdzie spotkał się z ministrem obrony Lorenzo Guerinim.

– Pracujemy nad tym, żeby wymienić flotę śmigłowców w Wojsku Polskim i również na ten temat rozmawiałem z moim włoskim odpowiednikiem – powiedział w Rzymie Błaszczak.

Na briefingu prasowym po spotkaniu z Guerinim szef MON podkreślił, że relacje polsko-włoskie są bardzo bliskie. Jako przykład udanej współpracy w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego wymienił produkujący śmigłowce zakład PZL Świdnik, który należy do Włoskiej grupy Leonardo.

Błaszczak zapytany o pomoc finansową Unii Europejskiej skierowaną do krajów pomagającym uchodźcom z Ukrainy zaznaczył, że jest ona niewystarczająca.

– UE zdecydowała, aby refundacja zamykała się kwotą 2 mld euro – to stanowczo zbyt mało – powiedział.

Minister obrony dodał, że poruszał ten temat podczas wtorkowego posiedzenia ministrów obrony państw UE w Brukseli. – Moje zdanie, cieszę się z tego, podzielane było też przez innych ministrów obrony – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej