RAPORT

Wojna na Ukrainie

Służby podsłuchały rozmowę. „Uczą się mówić po ukraińsku”

Rosjanie narzekają na ciągłe ataki (fot. Forum/Reuters/ ALEXANDER ERMOCHENKO)
Rosjanie narzekają na ciągłe ataki (fot. Forum/Reuters/ ALEXANDER ERMOCHENKO)

Rosyjscy najeźdźcy boją się nocnych ataków partyzanckich i zaczynają uczyć się języka ukraińskiego – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, która przechwyciła kolejną rozmowę rosyjskich żołnierzy.

Oburzające zachowanie Rosjanina. Właśnie został ukarany

W trakcie zawodów Pucharu Świata w gimnastyce rosyjski sportowiec Iwan Kuliak stanął na podium – w obecności rywala z Ukrainy – w kostiumie z...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Ukraińskie służby specjalne niemal codziennie publikują podsłuchane rozmowy rosyjskich wojskowych walczących na Ukrainie. W tej najnowszej, opublikowanej w środę, żołdacy skarżą się na ciągłe kontrataki ukraińskich wojsk w obwodzie zaporoskim.

Jak opisuje agencja prasowa Ukrinform, podczas rozmowy Rosjanin skarży się koledze, że każdej nocy jego jednostka jest zmuszona do walki z „grupami dywersyjnymi”, które nie dają im spokoju. Żołnierz mówił, że jest już wyczerpany i chce wrócić do domu.

Opowiada, że niektórzy żołnierze z jego jednostki są już na skraju wytrzymania i są gotowi by zaprzestać walki mimo świadomości konsekwencji, jakie ich czekają.

Rosjanie kończą rozmowę przejściem na język ukraiński i żegnają się zwrotem „do widzenia” w tym języku. Wygląda na to, że już niedługo nasi wojownicy nauczą ich jak poprawnie się witać – „Chwała Ukrainie!” – pisze SBU.

Służba podkreśla, że Rosjanie nie zaznają spokoju na ukraińskiej ziemi, gdzie nawet traktor może być partyzantem dla rosyjskiego czołgu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej