RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morawiecki spotkał się z rosyjskim mistrzem szachowym Garrim Kasparowem

Premier Mateusz Morawiecki i Garri Kasparow (fot. Krystian Maj/KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki i Garri Kasparow (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z rosyjskim mistrzem szachowym, aktywistą Garrim Kasparowem. „To zaciekły krytyk Kremla, który rozumie, że na Ukrainie toczy się dziś walka o przyszłość wolnego świata” – podkreślił szef polskiego rządu, publikując zdjęcie ze spotkania.

Napisał to na niebie. Antywojenne przesłanie Polaka podbija sieć

W powietrzu spędził cztery godziny, z czego ponad dwie na tworzeniu podniebnego przesłania. Efekt? Mówi o tym cały świat. Polski pilot nad naszymi...

zobacz więcej

Rosyjski arcymistrz, wieloletni mistrz świata w 20. wieku, choć już nie uczestniczy w turniejach, aktywnie popularyzuje szachy na świecie oraz od lat, nie tylko od czasu ostatniej agresji Rosji na Ukrainę, jest jednym z najbardziej zaangażowanych krytyków polityki prowadzonej przez Władimira Putina i jego popleczników.

Zobacz także: Kasparow: III wojna światowa już trwa. Jesteśmy naocznymi świadkami ludobójstwa

Morawiecki w środę zamieścił na Facebooku zdjęcia ze spotkania z Kasparowem.

„Spotkaliśmy się, by porozmawiać, jak uniknąć błędów przeszłości, przed którymi ostrzegał już śp. Prezydent Lech Kaczyński” – napisał premier.

Od czwartku w Muzeum POLIN w Warszawie odbywać się będzie elitarny turniej szachów szybkich i błyskawicznych z cyklu Grand Chess Tour z udziałem m.in. Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka oraz arcymistrzów światowej dziesiątki. Gościem specjalnym będzie Kasparow.

Zobacz także: Amerykanie zakpili z Rosjan. Pokazali, jak wygląda „mokra robota” na Wiśle

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej