RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosyjski snajper zastrzelił wolontariusza, który pomagał w ewakuacji cywilów

Rosyjski snajper zabił strzałem w głowę Antona Kusznira (fot. Shuttrstock/Getmilitaryphotos)
Rosyjski snajper zabił strzałem w głowę Antona Kusznira (fot. Shuttrstock/Getmilitaryphotos)

Na drodze z Chersonia do Mikołajowa na południu Ukrainy rosyjski snajper zabił strzałem w głowę Antona Kusznira, wolontariusza, który pomagał wywozić cywilów z okupowanych terenów – poinformował chersoński radny Iwan Bebko.

Tysiące ofiar rosyjskiego bestialstwa. Odpowiedź Rosji szokuje

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka poinformowało, że do 15 maja od rozpoczęcia wojny Rosji z Ukrainą 24 lutego...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

„Wczoraj między Chersoniem a Mikołajowem rosyjski snajper, który wszystko doskonale widział, strzałem w głowę perfidnie zabił Antona Kusznira” – powiadomił we wtorek Bebko na Facebooku.

„Anton jechał pierwszy, było ok. godz. 13, biały samochód, kierowca i dwie kobiety z dziećmi w samochodzie, za nimi jechał mikrobus pełen ludzi” – relacjonował radny, który był wieloletnim przyjacielem zabitego mężczyzny.

Według niego Kusznir od początku wojny wywiózł z terytoriów okupowanych „dziesiątki ludzi”, a z powrotem przywoził pomoc humanitarną.

Kusznir był biznesmenem. Pochodził z Rosji i był jej obywatelem, lecz od ponad 20 lat mieszkał na Ukrainie, gdzie miał rodzinę – żonę i czwórkę dzieci. Jak napisał Bebko, pomimo wielu lat życia i pracy na Ukrainie Kusznir nie zdołał uzyskać ukraińskiego obywatelstwa, choć o nie zabiegał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej