RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pogoda w środę zachęci do spacerów, w czwartek wrócą upały [PROGNOZA]

Pogoda zachęca do spacerów (fot. Pexels)
Pogoda zachęca do spacerów (fot. Pexels)

Po nocy z przymrozkami w wielu regionach kraju środa będzie ciepłym dniem. Maksymalnie termometry pokażą nawet 23 stopnie na zachodzie kraju. W czwartek słupki rtęci pokażą nawet 28 stopni.

„Zimna Zośka?” nie taka zimna? [PROGNOZA]

Wtorek od rana będzie kolejnym pogodnym dniem, tylko na zachodzie i południu miejscami pojawi się dużo chmur i przelotne opady deszczu, tam też...

zobacz więcej

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce wschodnie i zachodnie Europy są w zasięgu niżów, resztę kontynentu obejmują wyże. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na krańcach wschodnich pozostanie powietrze pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

W środę w Polsce będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na krańcach północno-zachodnich umiarkowane. Temperatura maksymalna na wschodzie, wschodnim wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 12 stopni Celsjusza do 17 stopni, a lokalnie w centrum oraz na zachodzie od 18 stopni do 23 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich.

IMGW: dużo słońca


W środę w Warszawie będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr początkowo słaby, północny i północno-zachodni, pod wieczór z kierunków zmieniających się. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosło. W nocy w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowane. Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 2 do 6 stopni oraz na pozostałym obszarze od 7 do 11 stopni. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -2 stopni. Wiatr słaby, na wybrzeżu lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W czwartek w Polsce bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 do 25 stopni; cieplej na południowym zachodzie od 26 do 28 stopni oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 stopni i na Półwyspie Helskim około 17 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na wschodnim wybrzeżu zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/godz.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna około 23 stopni. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej