RAPORT

Wojna na Ukrainie

Londyn. Poseł Partii Konserwatywnej aresztowany pod zarzutem gwałtu

Nazwiska parlamentarzysty nie ujawniono (fot.  Frédéric Soltan/Corbis via Getty Images)
Nazwiska parlamentarzysty nie ujawniono (fot. Frédéric Soltan/Corbis via Getty Images)

Poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej został we wtorek aresztowany m.in. pod zarzutem gwałtu i napaści seksualnych, których miał się dopuszczać w okresie siedmiu lat, między 2002 a 2009 rokiem.

Oglądał pornografię w parlamencie? Ujawniono nazwisko posła

Poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej Neil Parish został w piątek zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego w związku...

zobacz więcej

Londyńska policja metropolitalna w wydanym oświadczeniu potwierdziła, że mężczyzna po 50. roku życia został aresztowany pod zarzutem czynu lubieżnego, napaści na tle seksualnym, gwałtu, nadużycia zaufania i uchybień w pełnieniu funkcji publicznych i obecnie przebywa w areszcie. Domniemane czyny miały mieć miejsce w Londynie. To, że aresztowanym mężczyzną jest urzędujący poseł, jako pierwszy podał dziennik „Sun”.

Parlamentarzysta, którego nazwiska nie ujawniono, został poproszony przez konserwatywnego whipa, czyli posła dbającego o dyscyplinę klubową, by nie pojawiał się w budynkach parlamentu do czasu zakończenia śledztwa. Partia Konserwatywna oświadczyła, że do zakończenia dochodzenia nie będzie komentować tej sprawy.

W kwietniu inny parlamentarzysta Partii Konserwatywnej Imran Ahmad Khan został skazany za seksualne napastowanie przed laty – zanim został posłem – 15-letniego chłopca. Również w kwietniu „Sunday Times” ujawnił, że na 56 posłów złożono skargi w związku z ich niewłaściwymi zachowaniami o charakterze seksualnym różnej skali - od niestosownych komentarzy o charakterze seksualnym po poważniejsze wykroczenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej