RAPORT

Wojna na Ukrainie

Z podium do szpitala. Zwycięzca etapu Giro d’Italia trafiony… korkiem od szampana

Biniam Girmay wygrał w Jesi 10. etap wyścigu Giro d'Italia (fot. PAP/EPA/M.BRAMBATTI)
Biniam Girmay wygrał w Jesi 10. etap wyścigu Giro d'Italia (fot. PAP/EPA/M.BRAMBATTI)

Kolarz z Erytrei Biniam Girmay (Intermarche), który wygrał w Jesi 10. etap wyścigu Giro d'Italia, trafił do szpitala po tym, gdy na podium korek od szampana trafił go w oko.

Te słowa mówią wszystko. Lewandowski odniósł się z do swojej przyszłości w Bayernie

– Podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Bayernem Monachium – powiedział po zakończeniu meczu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski. Jest...

zobacz więcej

Kolarz z Erytrei Biniam Girmay (Intermarche), który wygrał w Jesi 10. etap wyścigu Giro d'Italia, trafił do szpitala po tym, gdy na podium korek od szampana trafił go w oko. 22-letni Girmay we wtorek jako pierwszy Erytrejczyk i pierwszy czarnoskóry mieszkaniec Afryki wygrał etap wielkiego touru. Radość z sukcesu zmącił mu jednak nieco incydent na podium, gdzie jako zwycięzca zwyczajowo otwierał szampana.

Pochylił się nad butelką i w tym momencie uwolniony korek uderzył go w lewe oko. Nieco oszołomiony dokończył ceremonię, ale później trafił do miejscowego szpitala na badania. Na razie jego zespół nie wydał żadnego komunikatu w tej sprawie.

Girmay ten sezon ma bardzo udany – wygrał dwa jednodniowe wyścigi Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia i Gandawa-Wevelgem oraz był drugi na pierwszym etapie tegorocznego Giro w Wyszehradzie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej