RAPORT

Pogarda

Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

We wtorek po południu doszło do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
We wtorek po południu doszło do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Owocne, merytoryczne spotkanie dotyczące przyszłości koalicji rządzącej oraz dalszych planów legislacyjnych – tak w rozmowie z PAP podsumowała wtorkowe spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy osoba znająca kulisy. Wśród tematów, jak mówi inny rozmówca, był m.in. projekt ustawy ws. Sądu Najwyższego.

Ustawa o Sądzie Najwyższym. „Solidarna Polska blisko porozumienia z PiS”

Jesteśmy bardzo blisko zawarcia porozumienia z PiS, jeśli chodzi o przyszły kształt ustawy o Sądzie Najwyższym – powiedział w piątek szef MS, lider...

zobacz więcej

We wtorek po południu doszło do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy, w którym udział wzięli m.in. szefowie: PiS - Jarosław Kaczyński, Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, Partii Republikańskiej - Adam Bielan i Stowarzyszenia OdNowa - Marcin Ociepa. W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Generalny PiS Krzysztof Sobolewski, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a także lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

– To było pierwsze spotkanie od wielu miesięcy, w nowej formule. Rozmawialiśmy o przyszłości, głównie o projektach legislacyjnych. Atmosfera była bardzo dobra, konstruktywna – relacjonował Adam Bielan.

– Dużo ustaleń, konkretów, więc ja jestem ze spotkania zadowolony – powiedział.

Poinformował, że w trakcie spotkania lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zgłosił kwestię sędziów pokoju. – Ja z kolei zgłosiłem kwestię nowelizacji ustawy o dostępie do broni. Powołaliśmy zespoły robocze w tych sprawach, które mają wypracować jakieś kompromisowe rozwiązania – dodał.

Bielan powiedział, że w trakcie spotkania rozmawiano m.in. o zmianach w Sądzie Najwyższym. – Nie omawialiśmy szczegółów, ale atmosfera wskazywała, że doszło do kompromisowego rozwiązania w tej sprawie – ocenił szef Partii Republikańskiej.

Drugi rozmówca PAP, który uczestniczył w spotkaniu, podkreśla z kolei, że „ani słowem nie było na nim mowy o listach wyborczych”.

– To było merytoryczne spotkanie w temacie reformy Sądu Najwyższego, czyli także Krajowy Plan Odbudowy w tle, a każdy z uczestników podnosił kwestie, które go interesują – powiedział polityk.

W czwartek komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma kontynuować prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładającym likwidację Izby Dyscyplinarnej.

Według wstępnego porządku obrad, który znajduje się na stronie Sejmu, posłowie mają się zająć projektem ustawy o SN na posiedzeniu 25-26 maja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej