RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Pytanie, po co prywatyzować” Lotos? Jak oburzał się Grad [AUDIO]

Grad pytany o Lotos: gdzie ja jestem? w TV TRWAM? Wyprowadzam się (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Grad pytany o Lotos: gdzie ja jestem? w TV TRWAM? Wyprowadzam się (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

– Pytanie w telewizji biznesowej, po co prywatyzować? No rany boskie, no nie. Ja się wyprowadzam – tak Aleksander Grad, minister skarbu państwa odpowiedział dziennikarzowi nieistniejącego kanału TVN CNBC, gdy ten zapytał: „po co w ogóle prywatyzować Lotos, skoro on sobie dobrze radzi”. Minister w rządzie Donalda Tuska kpił sobie: to ja mam wywiad w Telewizji Trwam? – wynika z nagrania opublikowanego przez TV Republika.

– Jest cały szereg tematów, ale w związku z tym, że na początku będzie prezes Lotosu, to może od Lotosu. Ja się zapytam, po co w ogóle prywatyzować Lotos, skoro on sobie dobrze radzi – mówił prowadzący program Rafał Hirsch.– To ja w Telewizji Trwam dzisiaj mam wywiad? Gdzie ja jestem? – oburzył się ówczesny minister skarbu państwa

Krótkie nogi kłamstwa Budki. Jak koalicja PO-PSL głosowała ws. sprzedaży Lotosu?

W 2012 r. posłowie rządzącej wóczas koalicji PO-PSL chcieli odrzucić obywatelski projekt ustawy sprzeciwiającej się sprzedaży Grupy Lotos....

zobacz więcej

– Słucham? – spytał dziennikarz z niedowierzaniem.

– Ja jestem w TVN CNBC czy w Telewizji Trwam – powtórzył Aleksander Grad, najwyraźniej zadowolony z własnego dowcipu.

– Pytanie w telewizji biznesowej, po co prywatyzować? No rany boskie, no nie. Ja się wyprowadzam – dodał urzędnik ówczesnego premiera Donalda Tuska. Taki zapis opublikowała TV Republika.

Aleksander Grad jest autorem odtajnionej niedawno przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina korespondencji adresowanej do ówczesnego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza.Minister Donalda Tuska informuje w niej o trzech firmach związanych z rosyjskim kapitałem, które dopuścił do procesu prywatyzacji ponad 53 proc. akcji Lotosu. Przeczytaj także: PO chciało oddać całkowitą kontrolę nad Lotosem. Grad: Czy rosyjskie pieniądze są jakieś złe?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej