RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wycinka drzew w Warszawie. Na Gagarina ma powstać linia tramwajowa

Wycinka drzew przy ul. Gagarina w Warszawie (fot. Twoje Info)
Wycinka drzew przy ul. Gagarina w Warszawie (fot. Twoje Info)

Wycinka 50-letnich drzew przy ul. Gagarina w Warszawie. To przygotowania do utworzenia tam linii tramwajowej i postawienia 3 przystanków. Według prezenterki Telewizji Polskiej Małgorzaty Opczowskiej mieszkańcy jej nie chcą. Twierdzą, że odnoga linii tramwajowej na tej ulicy jest zbędna.

„Wycinka drzew już się rozpoczęła”. Radny o inwestycji warszawskiego ratusza [WIDEO]

Na warszawskiej Pradze rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych i rowerzystów, która ma połączyć ul. Okrzei z ul. Karową. Inwestycja budzi...

zobacz więcej

38 lip znika ze stołecznej ulicy Gagarina, która ma trzy pasy i nie jest zakorkowana. Co 2 minuty przejeżdżają tamtędy autobusy. W 80 proc. drzewa są zdrowe. Do tego, trwa okres lęgowy ptaków. Jak podaje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, obowiązuje on od 1 marca do 15 października i „rzeczywiście dla większości gatunków okres lęgowy się w nim zawiera, jednak dla poszczególnych gatunków ptaków przypada on w różnych okresach”.

Tramwaje Warszawskie zapewniają, że wycinka jest ograniczona do minimum. – Wzdłuż całej ulicy Gagarina rośnie 330 drzew, czyli musimy wyciąć w związku z pracami, które będą prowadzone pod ziemią, 10 procent drzew – powiedział dla TVP3 Warszawa Maciej Dutkiewicz z TW. Jak dodał, mają zostać posadzone nowe drzewa.

Linia tramwajowa ma połączyć ul. Czerniakowską z Belwederską. Prace przy budowie kilometrowej linii tramwajowej mają się rozpocząć jesienią. Cała inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku. Eksperci ostrzegają, że problemem mogą okazać się pieniądze.

Zobacz także: Setki powalonych drzew w rejonie obszaru Natura 2000 „Dolina środkowej Wisły”


– W 2020 roku podpisano umowę – 190 mln zł, od tego czasu nie tylko przez pandemię, ale także na skutek wojny na Ukrainie ceny wzrosły wielokrotnie, chociażby produkty stalowe o 200-250 proc. – zwrócił uwagę Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
(fot. TI)
(fot. TI)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej