RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzaskowski szykuje dymisję komendanta straży miejskiej w Warszawie

Zbigniew Leszczyński (fot. PAP/Paweł Supernak)
Zbigniew Leszczyński (fot. PAP/Paweł Supernak)

Zbigniew Leszczyński, komendant straży miejskiej w Warszawie, odejdzie ze stanowiska. Taki jest plan prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – przekazała „Gazecie Wyborczej” rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Ile zarobił Trzaskowski? Jego zastępczyni prawie pół miliona

Warszawski ratusz pokazał oświadczenia majątkowe urzędników. Rafał Trzaskowski wykazał swoje zarobki i wymienił trzy mieszkania (79 m2 o szacowanej...

zobacz więcej

Leszczyński dowodzi strażą miejską od grudnia 2006 roku. „Wyborcza” przypomina, że komendant przyszedł razem z Hanną Gronkiewicz-Waltz, która 16 lat temu wygrała pierwsze wybory do warszawskiego ratusza. Leszczyński wcześniej był jej kierowcą.

W rozmowie z gazetą rzeczniczka zarządzanego przez Rafała Trzaskowskiego ratusza przekazała, że Leszczyński ma pożegnać się z funkcją.

„Wyborcza” twierdzi, że „zwlekanie ze zmianami w straży miejskiej, które od ponad miesiąca przy różnych okazjach zapowiada prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, sprowadza się tylko do jej reorganizacji”.

„Prezydent nie mówił, że zmiany w straży miejskiej będą niekoniecznie personalne. Mówił, że będą nie tylko personalne, że potrzebna jest nowa formuła tej służby, nowy pomysł na jej funkcjonowanie i tego będzie oczekiwał od osoby, która pokieruje strażą miejską. A że będzie zmiana na stanowisku komendanta, to pewne” – skomentowała rzeczniczka Trzaskowskiego.

Nie chciała odpowiedzieć na pytanie, kiedy nastąpi dymisja Zbigniewa Leszczyńskiego i kto zostanie jego następcą. „Kiedy wszystko będzie dopięte, na pewno o tym powiemy" – odpisała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej