RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zapraszamy do IX edycji „Gigantów historii”

Twoją największą pasją jest historia? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Zgłoś się do nowej edycji teleturnieju „Giganci historii” i wygraj 20 000 zł!

Rozbiła bank w „Jeden z dziesięciu” i zdeklasowała konkurencję

19 razy z rzędu wzięła tzw. pytania „na siebie” i zmiotła konkurencję trafiając na pierwsze miejsce listy zwycięzców. Jolanta Syganiec, finalistka...

zobacz więcej

Teleturniej składa się z czterech rund: „Kto pierwszy ten lepszy” z pytaniami testowymi, „Bitwa o punkty”, w której Uczestnicy sami wybierają stopień trudności pytań, „Szach mat”, w której trzeba się zmierzyć z pytaniami konkurentów oraz rundy finałowej, do której pytania układają eksperci z danej dziedziny.

Uczestnik, który w danym odcinku uzyskał najwięcej punktów zdobywa nagrodę główną w wysokości 20 000PLN!

W nadchodzącym sezonie pasjonaci historii zmierzą się ze sobą w dziewięciu tematach:

On – jeden z dziesięciu, ona – jedna na milion. Oświadczyny w teleturnieju

– Kamil Jaworski, przyjechałem z Olsztyna – standardowo zaczął autoprezentację uczestnik teleturnieju „Jeden z dziesięciu” w TVP 1. – Interesuję...

zobacz więcej

NIE TYLKO ŻWIRKO I WIGURA. OSIĄGNIĘCIA POLSKIEGO LOTNICTWA W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM

Historia polskiego lotnictwa cywilnego i wojskowego w latach 1918 - 1939. Polscy konstruktorzy i polska myśl techniczna w lotnictwie. Władze lotnicze w Polsce. Najlepsi z najlepszych: Franciszek Żwirko, Stanisław Wigura, Wanda Modlibowska i inni. Reorganizacje lotnictwa i walka z czasem w obliczu groźny konfliktu (do sierpnia 1939 roku).

ROMANTYZM, ROMANTYCY I WIELKA EMIGRACJA - POLITYKA, WOJNA, LITERATURA

Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński, Maurycy Mochnacki, Fryderyk Chopin, Adam Czartoryski na tle epoki.

KLEOPATRA VII. ŻYCIE I WIZERUNEK W KULTURZE

Młodość, rodzina, okoliczności objęcia rządów, panowanie nad Egiptem, działalność literacka, relacje z Rzymem, wizerunek w kulturze.

Teleturniej „Wielki Test o Energii”. W środę w TVP1

W „Wielkim Teście o Energii” widzowie Jedynki będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat źródeł energii, racjonalnego jej wykorzystywania i...

zobacz więcej

HISTORIA POLSKIEJ TELEWIZJI

Historia telewizji w Polsce, w XX wieku. Geneza telewizji polskiej na tle telewizji światowej, wydarzenia, które doprowadziły do powstanie telewizji w Polsce. Jej początki oraz rozwój – zmiany organizacyjne, programowe i technologiczne. Największe osobowości telewizyjne, najważniejsze programy rozrywkowe i filmy oraz programy informacyjne, w kontekście rozwoju telewizji. Telewizja a najważniejsze wydarzenia w historii Polski.

POLSKA SASÓW

(lata 1697- 1763) Życie i działalność saskich królów z dynastii Wettynów Augusta II i Augusta III, wojna domowa na Litwie, wojna Północna, elekcje Stanisława Leszczyńskiego, konfederacja tarnogrodzka. System władzy, rządy sejmikowe, kultura i sztuka, gospodarka.

REWOLUCJA BOLSZEWICKA I NARODZINY KOMUNIZMU

Od Manifestu Komunistycznego Marksa i Engelsa do 1920 r. – utrwalenia władzy komunistycznej w ZSRR. Sylwetki Lenina, Trockiego, Stalina.

OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI: ROMAN DMOWSKI

Życie i działalność Romana Dmowskiego, Historia Narodowej Demokracji, Komitet Narodowy Polski, Traktat Wersalski, polityk II Rzeczpospolitej.

Finał Eurowizji. Szef ukraińskiego jury wyjaśnia brak głosów dla Polski

Ukraińskie jury podczas finału Eurowizji nie przyznało reprezentantowi Polski żadnego punktu. Ze strony ukraińskich widzów, którzy masowo głosowali...

zobacz więcej

Jak się zgłosić?

Wypełnij poniższy formularz i czekaj na nasz telefon! Zgłoszenia przyjmujemy do 3 czerwca 2022 roku – pamiętaj nie zwlekaj ze zgłoszeniem do ostatniej chwili :)

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i zaakceptowaniem Regulaminu Teleturnieju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej