RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wojtas” skazany na 15 lat za cztery zbrodnie

Wojciech S. oskarżony o popełnienie czterech zbrodni (fot. portal tvp.info/RP)
Wojciech S. oskarżony o popełnienie czterech zbrodni (fot. portal tvp.info/RP)

Wojciech S. ps. „Wojtas” vel „Kierownik” został oskarżony o popełnienie czterech zbrodni, w tym podżegania innych osób do udziału w zabójstwie i jednego usiłowania zabójstwa członka tzw. grupy mokotowskiej – przekazał zespół prasowy Prokuratury Krajowej.

Akt oskarżenia przeciwko „najmłodszemu milionerowi” w Polsce

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi K., znanemu jako „najmłodszy milioner” w Polsce. Akt...

zobacz więcej

„Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie doprowadził do wydania przez Sąd Okręgowy w Warszawie wyroku skazującego wobec Wojciecha S.. Został on skazany na karę łączną 15 lat pozbawienia wolności” – poinformowała PK.

Prokurator oskarżył „Wojtasa” o popełnienie czterech zbrodni, w tym trzykrotnego podżegania na przełomie 2002 i 2003 r. innych osób, m.in. Rafała B. ps. „Bukaciak” do udziału w zabójstwie dwóch członków tzw. grupy mokotowskiej o ps. „Szela” i „Jery”. Dodatkowo „Wojtas” został oskarżony o usiłowanie w tym samym okresie zabójstwa członka tzw. grupy mokotowskiej „Jerego”.

Motywem powyższych zbrodni były między innymi wewnętrzne porachunki w ramach działalności zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. grupy mokotowskiej.

Tragedia w Malborku. Syn przyznał się do zabójstwa ojca

36-latek z Malborka, został przesłuchany przez prokuratora i przyznał się do zabójstwa swojego ojca. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt....

zobacz więcej

Jak przekazała PK, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Wojciecha S. za winnego popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Wymierzył mu kary od 8 do 9 lat pozbawienia wolności za zbrodnie podżegania do zabójstwa i karę 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa. „Wojtasowi” wymierzono karę łączną w wymiarze 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest osobnym wątkiem śledztwa prowadzonego wspólnie z CBŚP, którego przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupy Bukaciaka. W sprawie tej przedstawiono zarzuty ponad 230 osobom.

„W toku tego postępowania zabezpieczono ponad 40 jednostek broni palnej trzy granaty i ponad 2 tys. sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych” – zaznaczyła PK.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej