RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosyjskie wojska ostrzelały obiekt wojskowy blisko granicy z Polską

Rosyjskie wojska ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie obwodu lwowskiego (fot. Forum/Reuters,STRINGER. zdjęcie ilustracyjne)
Rosyjskie wojska ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie obwodu lwowskiego (fot. Forum/Reuters,STRINGER. zdjęcie ilustracyjne)

Rosyjskie wojska w nocy z poniedziałku na wtorek ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie (powiecie) jaworowskim obwodu lwowskiego na zachodzie Ukrainy, prawie na granicy z Polską – przekazał na Telegramie szef władz obwodowych Maksym Kozycki.

Bandycki ostrzał Donbasu. Wśród ofiar Rosjan dziecko

20 cywilów, w tym jedno dziecko, zginęło w poniedziałek na skutek rosyjskich ostrzałów w obwodach donieckimi i ługańskim – poinformował na...

zobacz więcej

Przewodniczący obwodowej administracji potwierdził też doniesienia o przechwyceniu kilku pocisków wroga przez ukraińskie systemy obrony przeciwrakietowej.

Wcześniej w nocy pojawiły się informacje o serii głośnych eksplozji słyszanych we Lwowie. Według niektórych relacji w krótkim czasie dało się słyszeć od 8 do 10 wybuchów.

Dziennikarze Associated Press zauważyli w mieście jasną poświatę towarzyszącą eksplozjom, która rozświetliła nocne niebo po zachodniej stronie miasta. Później czuć było zapach spalenizny.

Brak informacji o ofiarach nocnych ataków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej