RAPORT

Pogarda

„Cały świat jest przeciwko nam”. Rosjanie w szoku po słowach eksperta w TV

Rosyjski kanał propagandowy ogląda codziennie miliony Rosjan (EPA/SERGEY KOZLOV: PAP/EPA, twitter.com/bbcstever)
Rosyjski kanał propagandowy ogląda codziennie miliony Rosjan (EPA/SERGEY KOZLOV: PAP/EPA, twitter.com/bbcstever)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska propaganda od ponad dwóch miesięcy wmawia obywatelom, że ich „operacja” na Ukrainie przebiega świetnie i zgodnie z planem. Tymczasem jeden z komentatorów publicznej stacji Rossija 1 pozwolił sobie na chwilę szczerości. Ocenił, że pod względem militarnym i politycznym Rosja znajduje się już w „totalnej geopolitycznej izolacji”.

Jest przełom w sprawie Grodzkiego. Senat zajmie się wnioskiem prokuratury

Prokuratura od ponad roku chce postwić zarzuty marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, ale polityka PO chroni immunitet. Po kilkunastu miesiącach...

zobacz więcej

„Niezwykła wymiana zdań w głównym talk show rosyjskiej telewizji państwowej o Ukrainie” – przyznał udostępniając na Twitterze fragment nagrania z Rossija 1 dziennikarz BBC.

Zaznaczył, że analityk wojskowy i emerytowany pułkownik Michaił Khodarenok przyznał tam, iż sytuacja Rosji „wyraźnie się pogarsza” i obecnie „nie jest ona normalna”.

Zobacz także:   Bandycki ostrzał Donbasu. Wśród ofiar Rosjan dziecko

Jak podkreślają internauci, Rosjanie karmieni propagandą o rzekomym sukcesie musieli być w dużym szoku.

– Sytuacja ze strategicznego punktu widzenia wygląda tak, że ukraińska armia może uzbroić milion osób. Jak sami mówią, to dla nich nie problem zmobilizować tyle ludzi. (…) Kiedy wsparcie ze strony Europy zacznie w pełni działać, to niedługo będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość – stwierdził z zaniepokojeniem Michaił Khodarenok.

Zobacz także:   Zełenski: Ukraińscy bohaterowie są potrzebni Ukrainie żywi [WIDEO]

Musimy wkalkulować, że sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy - dodał analityk wojskowy i emerytowany pułkownik oceniając, że cały świat jest przeciwko Rosji, nawet jeśli Rosjanie nie chcą tego przyznać.

Te słowa bardzo zdenerwowały prowadzącą program. Olga Skabejewa, jedna z twarzy rosyjskiej propagandy, zaznaczała, że są kraje takie jak Indie czy Chiny, które popierają Rosję lub wstrzymują się od jednoznacznych deklaracji w tej sprawie. Skrytykowała eksperta za stwierdzenie, że „cały świat jest przeciwko” Kremlowi. Podważała też tezy o profesjonalizmie ukraińskiej armii twierdząc, że determinacja do obrony własnej ojczyzny nie jest tym samym, co dobrze wyszkoleni wojskowi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej