RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tragiczna seria. 11-latka zabita „zbłąkaną kulą” przed salonem kosmetycznym [WIDEO]

Policja próbuje namierzyć napastników odpowiedzialnych za śmierć dziecka (fot. Spencer Platt/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Policja próbuje namierzyć napastników odpowiedzialnych za śmierć dziecka (fot. Spencer Platt/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Nastolatka z Bronxu zmarła po strzelaninie, w czasie której została trafiona przypadkową kulą przez napastnika na motorowerze – informuje policja w Nowym Jorku. Do tragedii doszło w poniedziałek przed salonem kosmetycznym. Pocisk trafił nastolatkę w brzuch; lekarzom nie udało się jej uratować. To kolejna śmierć dziecka w wyniku trafienia zbłąkaną kulą w Nowym Jorku od początku tego roku.

15-latka z przestrzelonymi nogami wiozła rannych. Uratowała cztery osoby [WIDEO]

Ranna 15-latka uratowała czworo cywilów, w tym dwóch ciężko rannych mężczyzn – dziewczynka kierowała samochodem, którym mimo rosyjskiego ostrzału...

zobacz więcej

Jak relacjonują nowojorskie media, strzelanina miała miejsce przy Westchester Avenue i Fox Street około godz. 17. Dwóch mężczyzn na motorowerze otworzyło ogień do grupy stojącej na rogu.

„Próbowała uciec od pocisków”


Zamiast tego trafili 11-letnią dziewczynę, która z koleżanką zamierzała odwiedzić pobliski salon kosmetyczny. To właśnie przed lokalem została postrzelona w brzuch, weszła do salonu i zemdlała.

– Była tuż obok mnie. Została trafiona, a potem weszła do środka, jakby... próbowała uciec od pocisków. Trzymała się za brzuch – mówi koleżanka ofiary, 18-letnia Lilian Johnson.

Nagranie ze strzelcami


Policja opublikowała nagranie z napastnikami pędzącymi motorowerem po chodniku. Wystosowano też apel w ustaleniu odpowiedzialnych za postrzelenie 11-latki. Jedna z kobiet będących w salonie kosmetycznym opisuje, jak szukano ran postrzałowych, początkowo niewidocznych, z których po chwili zaczęła wypływać krew. W oczekiwaniu na karetkę próbowano zatamować ranę. Dziewczyna została przewieziona do szpitala Lincoln, gdzie zmarła mimo starań lekarzy.

Koszmar na ulicach Nowego Jorku


New York Post zauważa, że 11-latka jest już kolejną młodą ofiarą strzelanin w mieście. W ciągu ostatnich miesięcy w pięciu dzielnicach zastrzelono kilkoro dzieci lub nastolatków. W ubiegłym tygodniu postrzelono syna funkcjonariusza policji, a trzy godziny przed poniedziałkową tragedią dwóch chłopców trafiono kulami w Brooklynie.

Zobacz także: Pięciu Rosjan zgwałciło 14-latkę. Szokujące informacje

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej