RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Zimna Zośka?” nie taka zimna? [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek 17 maja (fot. Pexels)
Prognoza pogody na wtorek 17 maja (fot. Pexels)

Wtorek od rana będzie kolejnym pogodnym dniem, tylko na zachodzie i południu miejscami pojawi się dużo chmur i przelotne opady deszczu, tam też możliwe burze. Temperatura wyniesie od 13 stopni Celsjusza na wschodzie do 20 stopni na zachodzie kraju.

Przymrozki, niebezpieczne burze, ale słońca nie zabraknie. Prognoza na siedem dni

Pierwszy dzień tygodnia będzie pogodny i bez opadów. Jedynie na północnym wschodzie istnieje niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północno-wschodnia oraz częściowo zachodnia Europa pozostaje pod wpływem niżów, nad resztą kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż, z głównym centrum nad Skandynawią. Polska jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Nad północno-wschodnią Polskę napływa przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego, a nad południowym zachodem utrzymuje się cieplejsze powietrze polarne morskie.

We wtorek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na południu kraju miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Słaby przelotny deszcz możliwy także na Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie, nad morzem i w górach od 13 do 16 stopni, na pozostałym obszarze od 18 do 22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/godz., północno-wschodni i północny.

IMGW: przygruntowe przymrozki


W nocy zachmurzenie małe, na południu umiarkowane i miejscami duże. Na Suwalszczyźnie początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 do 5 stopni, miejscami na zachodzie 7-8 stopni. Na przeważającym obszarze kraju przygruntowe przymrozki – skutek fenomenu pogodowego nazywanego potocznie „zimną Zośką”, przynoszącego ostatnie wiosenne przymrozki. Największy spadek temperatury przy gruncie na Suwalszczyźnie do minus 4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i północno-wschodni, we wschodniej połowie kraju północny, a od Warmii po Podlasie zmienny. W środę zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 do 19 stopni, na zachodzie od 20 do 23 stopni. Wiatr słaby, na Przedgórzu Karpackim i w Karpatach porywisty, na zachodzie z kierunków południowych, w centrum i na północnym wschodzie zmienny, a na krańcach południowo-wschodnich z kierunków północnych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. W nocy nocy pogodnie. Temperatura minimalna 3 stopnie, możliwe przygruntowe przymrozki do minus 1 stopień. Wiatr słaby, północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło. W środę słonecznie. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej