RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wpłacili zaliczkę, a domu nie ma. Prokuratura zbiera dowody [WIDEO]

Bierze zaliczki i kontakt się urywa – tak działa firma budowlana Mateusza D. z okolic Gorzowa Wlkp. Niektórzy poszkodowanych stracili prawie 150 tys. zł. Przedsiębiorca zapewnia, że jest uczciwy, a zarzuty są pomówieniami. Tymczasem do prokuratury zgłosiło się już kilkunastu poszkodowanych – informuje TVP3 Gorzów.

Złodzieje katalizatorów wpadli na gorącym uczynku

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z...

zobacz więcej

Państwo Odziomkowie znaleźli wykonawcę swojego domu marzeń w internecie. Firma Mateusza D. miała wykonać wszystko: od załatwienia formalności urzędowych, po zakup materiałów budowlanych i budowę budynku do stanu deweloperskiego. Rodzina wpłaciła przedsiębiorcy 140 tys. zł zaliczki.

Ostatecznie firma Mateusza D. wymieniła grunt pod budowę domu, ale zostało to źle zrobione. Rodzina więc zerwała współpracę z tym budowlańcem i prace kontynuował inny wykonawca. Mateusz D. zaczął straszyć ich sądem, ale to Odziomkowie zaskarżyli Mateusza D. i liczą, że odzyskają zainwestowane pieniądze.

Wśród innych poszkodowanych jest Robert Cecot i jego żona Agnieszka. Wpłacili zaliczkowo Mateuszowi D. 18 tys. zł. Podobnie jak w przypadku innych rodzin, wszystko miało być wykonane kompleksowo. Ich dom miał być gotowy w marcu. Do dzisiaj nic nie zostało zrobione.

Reporterzy TVP próbowali porozmawiać z Mateuszem D., ale nie zastali go w domu. W rozmowie telefonicznej zapewniał, że nigdy nikogo nie oszukał. Przed kamerą nie chciał się jednak wypowiadać, a wszystkie oskarżenia nazwał pomówieniami. Dodał przy tym, że jego firma nigdy nie miała problemów prawnych, bo „jest uczciwym przedsiębiorcą”.

Rzecznik gorzowskiej Prokuratury Okręgowej mówi jednak zupełnie co innego. Okazuje się, że zgłoszeń do prokuratury może wpłynąć jeszcze więcej.

Prokuratura zbiera dowody, ale na razie trudno powiedzieć czy i kiedy postawi zarzuty Mateuszowi D. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi osiem lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej