RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koronawirus. Szybki wzrost zakażeń w Korei Północnej

Kim Dzong Un wprowadził lockdown (fot. PAP/EPA/KCNA)
Kim Dzong Un wprowadził lockdown (fot. PAP/EPA/KCNA)

Kolejne sześć osób zmarło na koronawirusa w Korei Północnej – poinformowała tamtejsza państwowa agencja prasowa KCNA. Łączna liczba zmarłych wynosi 56, blisko 1,5 mln osób jest zakażonych, a leczeniu poddawanych jest ponad 660 tys. Choroba oficjalnie określana jest jako „gorączka”.

Pierwsza ofiara koronawirusa w Korei Północnej

W Korei Północnej zmarła co najmniej jedna osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała Agencja Reutera, powołując się na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Do walki z epidemią COVID-19 zmobilizowano wojsko. Dostarcza ono zaopatrzenie do aptek, które powinny być otwarte całą dobę. Około 11 tys. lekarzy i studentów medycyny przeprowadza testy mające wykrywać zakażenia.

Korea Północna notuje szybki wzrost zakażeń mimo ogólnokrajowego lockdownu, nakazanego przez przywódcę kraju Kim Dzong Una.

Zagraniczni eksperci nie mają wątpliwości, że prawdziwa liczba chorych jest dużo większa, bowiem walka z epidemią w Korei Północnej polega głównie na izolacji ludzi z objawami choroby.

Sytuację pogarsza fakt, iż kraj zmaga się z niedożywieniem i brakiem leków oraz nie ma wystarczającej liczby szpitali i oddziałów intensywnej opieki medycznej.

Dopiero w ubiegłym tygodniu komunistyczny reżim po raz pierwszy oficjalnie potwierdził wykrycie przypadków zakażenia koronawirusem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej