RAPORT

Pogarda

Mariupol. Zdjęcia satelitarne wskazują na kolejne miejsce masowego grobu

Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne na Ukrainie (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne na Ukrainie (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zdjęcia satelitarne wskazują na kolejne, już czwarte miejsce masowego pochówku w okupowanym przez siły rosyjskie Mariupolu nad Morzem Azowskim – poinformował projekt śledczy Schemy ukraińskiej redakcji Radia Swoboda.

Rosyjski ostrzał w obwodzie donieckim. Są ofiary

W ciągu doby Rosjanie ostrzelali dziesięć miejscowości w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy; są zabici i ranni – powiadomiła ukraińska policja...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Dziennikarze projektu Schemy przeanalizowali zdjęcia firmy Maxar i stwierdzili, że miejsce masowego pochówku pojawiło się jeszcze na początku marca koło centralnego cmentarza Mariupola. Składa się ono z dwóch rowów, z których jeden ma ponad 30 m długości.

Wcześniej Schemy informowały o miejscach masowego pochówku mieszkańców Mariupola w pobliskich miejscowościach Manhusz, Wynohradne i Stary Krym.

Mariupol jest dziś jak jedna wielka mogiła. Zginęło już 20 tysięcy ludzi. Kolejne 10 tysięcy może umrzeć z powodu chorób, braku wody, jedzenia i leków” – oceniła rada miejska Mariupola w poniedziałkowym komunikacie.

Mariupol został otoczony przez siły rosyjskie już w pierwszych dniach wojny. Miasto stało się obok Buczy i Irpienia jednym z symboli rosyjskiego bestialstwa.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej