RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraińcy zniszczyli rosyjski skład amunicji w Iziumie. Raport z frontu

Odnotowano również szereg ostrzałów infrastruktury cywilnej (fot. UkrArmyBlog)
Odnotowano również szereg ostrzałów infrastruktury cywilnej (fot. UkrArmyBlog)

Rosyjskie siły nie odnotowują znaczących sukcesów podczas walk w Donbasie, w tym podczas bitwy o Siewierodonieck; wojska Ukrainy zniszczyły duży skład amunicji wroga w Iziumie w południowo –wschodniej części obwodu charkowskiego – poinformował w poniedziałek w wieczornym komunikacie ukraiński sztab generalny.

Ukraina zajęła majątki firm należących m.in. do krewnych „kuma Putina”

Na wniosek ukraińskich śledczych łyczakowski Sąd Rejonowy we Lwowie zadecydował o zajęciu majątku przedsiębiorstw należących do krewnych...

zobacz więcej

Najeźdźcy doznali strat w pobliżu miejscowości Boriwske pod Siewierodonieckiem, a także nieopodal Hirskego na wschodzie Ukrainy. Rosjanie nie odnotowali też sukcesów na kierunku łymańskim oraz pod Nowomychajliwką i Marjinką w obwodzie donieckim. Pod Słowiańskiem wróg przegrupowuje się i próbuje wznowić ofensywę – przekazano w komunikacie sztabu, odnosząc się do sytuacji na najważniejszych odcinkach frontu w Donbasie.

„Na północ od Charkowa przeciwnik stara się powstrzymać natarcie ukraińskich sił i zapobiec dotarciu przez nie do granicy z Rosją. (...) Na tym kierunku operacyjnym wojska nieprzyjaciela wzmacniają swoje zgrupowanie oddziałami sił specjalnych i obrony powietrznej. (...) Wróg próbował podjąć walkę w okolicach miejscowości Ternowa (przy ukraińsko-rosyjskiej granicy), ale bez efektów. (...) Ponadto Rosjanie przygotowują się do szturmu w okolicach Iziumu” – poinformował sztab o sytuacji w obwodzie charkowskim.

W ocenie ukraińskiej armii lotnictwo najeźdźcy koncentruje się na atakowaniu celów na wschodzie kraju, a także „obiektów przemysłowych w głębi Ukrainy”. Na donieckim odcinku frontu rosyjskie wojska ostrzeliwują ukraińskie pozycje z samolotów bojowych, moździerzy, systemów artyleryjskich i rakietowych. Pod miejscowością Sucha Bałka na tym samym kierunku operacyjnym wojska najeźdźcy użyły pocisków kasetowych” – poinformował sztab generalny.

Odnotowano również szereg ostrzałów infrastruktury cywilnej w miejscowościach na południu Ukrainy, głównie w obwodach chersońskim i zaporoskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej