RAPORT

Wojna na Ukrainie

Greenpeace zablokował tankowiec z rosyjską ropą

Aktywiści Greenpeace okupowali molo w porcie w Essex (fot. TT/Greenpeace UK)
Aktywiści Greenpeace okupowali molo w porcie w Essex (fot. TT/Greenpeace UK)

Aktywiści Greenpeace zablokowali grecki tankowiec z rosyjską ropą w porcie w Essex w niedzielę wieczorem. Policja zatrzymała 15 osób, rzecznik brytyjskiego rządu uznał postępowanie członków organizacji za „nie do zaakceptowania” – podaje w poniedziałek Sky News.

Ukraina wylicza, ile UE płaci codziennie Rosji za ropę i gaz

Kraje Unii Europejskiej płacą Rosji codziennie miliony euro za ropę naftową i gaz; ze środków tych finansowana jest następnie agresja na Ukrainę –...

zobacz więcej

Aktywiści Greenpeace okupowali molo w porcie w Essex, by nie dopuścić, aby do portu wpłynął grecki statek Andromeda, który miał tam rozładować transport ropy.

Na początku kwietnia brytyjski rząd poinformował, że do końca 2022 roku wstrzymany zostanie, w ramach sankcji, import rosyjskiego węgla i ropy, a następnie, tak szybko, jak to możliwe, gazu. Ponadto, Wielka Brytania i UE zakazały wpływania do swych portów statkom pod rosyjską banderą.

Oznacza to, że do końca roku tankowce pod innymi banderami, transportujące rosyjską ropę, mają prawo wpływać do brytyjskich portów - przypomina Sky News.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej