RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jak się tam znalazły? Kaczka z małymi utknęła w studzience kanalizacyjnej

Żadnemu z ptaków nic nie dolegało (fot. SM Radom )
Żadnemu z ptaków nic nie dolegało (fot. SM Radom )

– Strażnicy miejscy z Radomia uratowali kaczkę z 9 pisklętami, które utknęły w studzience kanalizacyjnej. Całą i zdrową kaczą rodzinę przewieziono do zbiornika wodnego przy ulicy Orzechowej – poinformowała w poniedziałek Straż Miejska w Radomiu.

Był samotny, ale bardzo odważny. Tym razem wycieczka w Tatry skończyła się tragicznie

Bóbr, który w ubiegłym roku zadomowił się w Morskim Oku i przetrwał tam zimę, zginął spadając ze Szpiglasowej Przełęczy. Sam fakt, że przetrwał...

zobacz więcej

W niedzielę rano dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące uwięzionych kaczek w studzience kanalizacyjnej na ulicy Mazowieckiego w Radomiu. – Nie wiadomo, kiedy i jaki sposób kaczki wpadły w studzienki, ale pewne było, że bez pomocy człowieka nie wydostaną się na zewnątrz – podkreśliła Straż Miejska.

Ekopatrol otworzył włazy kanalizacyjne


W nietypową akcję ratowniczą zaangażowano funkcjonariuszy Ekopatrolu, którzy otworzyli włazy kanalizacyjne. Jeden ze strażników wszedł do studzienki, dotarł do kaczej rodziny i wyciągnął ptasią mamę i jej 9 piskląt. Żadnemu z ptaków nic nie dolegało. Całą i zdrową kaczą rodzinę przewieziono do zbiornika wodnego przy ulicy Orzechowej.

Zobacz także: Śmierć na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta prowadziła rower Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej