RAPORT

Wojna na Ukrainie

Miał dwa promile. Urzędnik Rafała Trzaskowskiego zatrzymany w drodze do pracy

W poniedziałek przed godz. 12 pod siedzibą urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy policja zatrzymała pijanego kierowcę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, za kółkiem siedział Adam K., jeden z najważniejszych dzielnicowych urzędników, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Sportu i Rekreacji.

Przedłużony areszt dla Artura W., byłego burmistrza z Platformy Obywatelskiej

Sąd przedłużył o kolejne dwa miesiące areszt dla Artura W., byłego działacza Platformy Obywatelskiej i byłego burmistrza dzielnicy...

zobacz więcej

O zdarzeniu dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, który zauważył, że w pobliżu magistratu przy Alei Krakowskiej zygzakiem jedzie pijany kierowca mazdy.

– Wybrałem się załatwić sprawę do urzędu Warszawa-Włochy. Zaniepokoiło mnie zachowanie pojazdu, będącego przede mną, który jechał od krawężnika do krawężnika. Na szczęście, tak jak ja, skręcał na parking pod urzędem. Zdziwiło mnie, że kierowca wyciąga kartę do wjazdu na parking dla pracowników. Zaalarmowałem ochronę, ale na niewiele to się zdało, potem postanowiłem zadzwonić na policję – relacjonuje nasz czytelnik.

Kilkanaście minut później na miejscu byli już funkcjonariusze. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. – Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,96 mg (1,92 promila alkoholu), kolejne, przeprowadzone kilkanaście minut później 1,08 mg (2,16 promila). Zatrzymany mężczyzna w wieku 46 lat trafił na izbę wytrzeźwień – mówi w rozmowie z portalem tvp.info podkom. Konrad Cebula z Komendy Rejonowej Policji – Ochota, Ursus, Włochy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, za kółkiem siedział Adam K., naczelnik Wydziału Funduszy Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Włochy. – Pan naczelnik do poniedziałku przebywał na zwolnieniu, dziś miał stawić się w pracy, ale tego nie zrobił. Słyszałam o tym, że pod siedzibą urzędu interweniowała policja, ale nie potwierdzam, że zatrzymany został któryś z pracowników włochowskiego magistratu – mówi nam rzecznik prasowa Urzędu Dzielnicy Warszawa-Włochy Małgorzata Kink.

Policjanci przekazali portalowi tvp.info, że zatrzymany mężczyzna jest pracownikiem warszawskiego ratusza. – Mężczyzna był zbyt pijany, by złożyć wyjaśnienia. Stanie się to dopiero, gdy wytrzeźwieje – dodał podkom. Cebula.

Kim jest Adam K.?


Adam K. pojawił się w urzędzie przy al. Krakowskiej po tym, gdy Jarosław Karcz w listopadzie 2019 roku głosami radnych Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem dzielnicy Warszawa-Włochy. Zastąpił na stanowisku polityka PO Artura W., który według informacji CBA został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki.

Próbowaliśmy się wielokrotnie skontaktować z Adamem K. Do momentu publikacji tekstu jego telefon był wyłączony.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
teraz odtwarzane
Pijany kierowca pod siedzibą magistratu Warszawa-Włochy. Nieoficjalnie: to naczelnik

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej