RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanie załamani. Poddało się około 100 czołgistów

Rosyjski czołg w okolicach Charkowa (fot. EPA/SERGEY KOZLOV,: PAP/EPA)
Rosyjski czołg w okolicach Charkowa (fot. EPA/SERGEY KOZLOV,: PAP/EPA)

Ukraińskie media poinformowały, że w ciągu 20 dni pierwszego miesiąca inwazji poddało się około 100 rosyjskich czołgistów. Ukraiński wywiad zdobył cenny dokument, w którym odkryto szczegóły tej sprawy.

Jest przełom w sprawie Grodzkiego. Senat zajmie się wnioskiem prokuratury

Prokuratura od ponad roku chce postwić zarzuty marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, ale polityka PO chroni immunitet. Po kilkunastu miesiącach...

zobacz więcej

O dokumencie ws. strat 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej piszą m.in. pravda.com.ua oraz agencja „Unian”.

Jak czytamy, w notatkach były wyszczególnione oddziały biorące udział w walkach, a także nazwiska i stopnie zaangażowanych żołnierzy, w tym zabitych, rannych, zaginionych i wziętych do niewoli.

Zobacz także:   Szwecja i Finlandia chcą do NATO, ale warunków Turcji nie spełnią

Ukraińcy zaznaczają, że tylko do 15 marca 96 czołgistów zdecydowało się poddać Ukraińcom, 44 żołnierzy zaginęło, a 209 zostało rannych.

Kolejny sukces Ukraińców. Zbliżyli się do granicy z Rosją

Ukraińskie armia odniosła symboliczny sukces w kontrofensywie we wschodnim rejonie Charkowa, zbliżając się do granicy z Rosją.

zobacz więcej

W ciągu niespełna trzech tygodni Ukraińcy zniszczyli lub przejęli 308 jednostek sprzętu bojowego, należącego do 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej.

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 27,7 tys, żołnierzy, ponad 1,2 tys. czołgów i prawie 3 tys. pojazdów opancerzonych - poinformował w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zobacz także:   PO chciało sprzedać Lotos. Obajtek: Działanie wbrew polskiej gospodarce i racji stanu

Minionej doby siły rosyjskie straciły 300 żołnierzy, osiem czołgów, 16 pojazdów opancerzonych, 22 systemy artyleryjskie, helikopter i 11 dronów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej