RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier Estonii: Przestańcie w końcu dzwonić do Putina

Kaja Kallas (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Kaja Kallas (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nie ma sensu rozmawiać z Władimirem Putinem, jeśli naprawdę chcemy, by zrozumiał, że jest odizolowany – powiedziała premier Estonii Kaja Kallas, która – według mediów – w zaowalowany sposób skrytykowała działania dyplomatyczne prezydenta Francji i kanclerza Niemiec.

Skandaliczne zachowanie Macrona. Naciskał Zełenskiego, by Putin zachował twarz?

Prezydent Francji Emmanuel Macron naciskał do oddania Rosji części terytoriów Ukrainy, by „umożliwić Putinowi wyjście z twarzą z patowej sytuacji”...

zobacz więcej

– Mam wrażenie, że jeśli wszyscy ciągle do niego dzwonią, to on nie dostaje jasnego sygnału, że jest odizolowany. Jeśli więc chcemy przekazać mu wiadomość, że faktycznie „jesteś odizolowany”, nie dzwońmy do niego – to nie ma sensu – mówiła szefowa estońskiego rządu.

Według Kallas Putin „czuje, że jest w centrum uwagi, bo wszyscy chcą z nim rozmawiać”. – Ale co my z tego mamy? Nie widzę żadnych rezultatów, ponieważ po tych wszystkich rozmowach, po tym, jak wydarzyła się Bucza, wydarzył się Irpień – nie widzimy żadnych oznak deeskalacji – dodała.

Kallas pytana, czy „utrzymywanie otwartych kanałów dyplomatycznych” ma sens, powiedziała, że nie widzi żadnego sensu w rozmowach z Putinem.

Prezydent Francji Emmanuel Macron, który wraz z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem kilkukrotnie rozmawiał z Putinem, powiedział kilka dni temu, że Rosja i Ukraina będą musiały dojść do wynegocjowanego rozejmu, a wysiłkom pokojowym nie przysłuży się „upokarzanie” Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej