
Prokuratura od ponad roku chce postwić zarzuty marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, ale polityka PO chroni immunitet. Po kilkunastu miesiącach Senat RP jednak zajmie się blokowaną od 422 dni sprawą. – Zobaczymy, czy zwycięży uczciwość czy doktryna Neumanna – skomentował w rozmowie z portalem tvp.info wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk. Dodał, że obawia się, iż zrealizowany zostanie ten drugi scenariusz. Przypomniał, że nie bez znaczenia może być fakt postawienia w ostatnich dniach zarzutów byłemu ordynatorowi szpitala, w którym pracował Grodzki.
„Znamy wszystkich potencjalnych nabywców 53,19 proc. akcji Lotosu, które w 2011 r. ministerstwo skarbu państwa chciało odsprzedać!” – poinformował...
zobacz więcej
„Presja ma sens! Po 422 dniach blokowania jutro Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wreszcie wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej” – przekazał na Twitterze Marek Pęk.
„Zobaczymy czy zwycięży uczciwość czy doktryna Neumanna” – dodał.
Zobacz także: Korupcja w szpitalu? „Ta sprawa to pokłosie tzw. afery kopertowej”
W rozmowie z portalem tvp.info Marek Pęk powiedział, że z przekonaniem graniczącym z pewnością stwierdza, iż „wygra doktryna Neumanna”.
– Widać, że ta sprawa zaczyna tak mocno ciążyć całej PO, że chyba dojrzeli do tego, by to szybko przeciąć. Wiemy, że pojawiła się kwestia zarzutów dla kolejnego wpływowego lekarza szpitala (zobacz link powyżej), w którym pracował marszałek Grodzki. Mówiąc ogólnie, sprawa jest mocno rozwojowa – stwierdził.
Podkreślił, że nie spodziewa się jednak, aby w tej sprawie zwyciężyła uczciwość. – Raczej chodzi o jej przecięcie i spowodowanie, by przynajmniej do końca tej kadencji Sejmu marszałek pozostawał bezkarny – skomentował Marek Pęk.
Internauci często wytykają portalowi należącemu do koncernu Ringier Axel Springer Polska, że publikuje teksty uderzające w polski sprzęt wojskowy....
zobacz więcej
„Jak wynika z ustaleń postępowania, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1,5 tys. do 7 tys. zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej. Tomasz Grodzki usłyszeć ma cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 r.” – wskazuje PK.
Zobacz także: Jest kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu
Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw. Podkreślał, że nigdy nie uzależniał żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na jego rzecz.
Presja ma sens! Po 422 dniach blokowania jutro Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich @PolskiSenat zajmie się wreszcie wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora T. #Grodzki do odpowiedzialności karnej. Zobaczymy czy zwycięży uczciwość czy #DoktrynaNeumanna pic.twitter.com/8JtugzEE9i
— Marek Pęk (@Marek_Pek) May 16, 2022