RAPORT

Wojna na Ukrainie

Onet chwali broń… niemiecką

Niemieckie Panzerfausty dotarły na Ukrainę (fot. SEBASTIAN GOLLNOW/dpa, PAP/DPA)
Niemieckie Panzerfausty dotarły na Ukrainę (fot. SEBASTIAN GOLLNOW/dpa, PAP/DPA)

Internauci często wytykają portalowi należącemu do koncernu Ringier Axel Springer Polska, że publikuje teksty uderzające w polski sprzęt wojskowy. Tym razem serwis opublikował artykuł stawiający broń w pozytywnym świetle. Chodzi jednak o niemieckie Panzerfausty.

Onet krytykował zakup Bayraktarów, teraz uderza w Abramsy. „To samo było z Grotami”

Szef MON podpisał umowę na dostawę 250 amerykańskich czołgów Abrams, a Onet stwierdził, że to błąd, bo „era czołgów mija”. „Abrams zły, Grot zły,...

zobacz więcej

„»Wspaniała reklama niemieckiej broni«. Ukraińcy niszczą czołgi Panzerfaustem” – zareklamował swój tekst na Twitterze portal należący do koncernu Ringier Axel Springer Polska. Jak przypomniano, granatniki przeciwpancerne trafiły do broniącej się Ukrainy pod koniec lutego.

„To bardzo skuteczna broń” – przekonuje Onet. Zaznacza, że Panzerfaust 3 może niszczyć czołgi z 600 metrów i świetnie radzi sobie z niszczeniem „rosyjskim reaktywnym pancerzem Relikt”.

Zobacz także:   Onet uderza w Abramsy

„Ach, ta świetna niemiecka broń - nie to, co ten polski złom” – żartują internauci. Skąd taka ironia? Ich zdaniem portal Onet w przeszłości wielokrotnie krytykował polską broń (np. karabinki Grot) i podpisywane przez nasz kraj kontrakty na zakup broni z różnych państw świata (amerykańskie czołgi Abrams i myśliwce F-35, a nawet zachwalane dziś tureckie drony Bayraktar).

„Podobno Ka-52 zestrzelił, ale przez skromność o tym nie wspomniano” – dodają użytkownicy sieci. Nawiązują tym samym do ostatnich doniesień z Ukrainy o tym, że rosyjski śmigłowiec zniszczono dzięki polskim Piorunom. Zdaniem internautów, Onet nie bez powodu nie zajął się nagłaśnianiem tej informacji.

Zobacz także:   Problemy z karabinkiem Grot? Rzecznik terytorialsów punktuje serię manipulacji Onetu

Ujawniono dokument. PO chciała sprzedać Lotos Rosjanom i Węgrom

„Znamy wszystkich potencjalnych nabywców 53,19 proc. akcji Lotosu, które w 2011 r. ministerstwo skarbu państwa chciało odsprzedać!” – poinformował...

zobacz więcej

Dlaczego internauci tak często nawiązują do karabinków Grot? Ponieważ trafiły one ostatnio do ukraińskich żołnierzy i zaznaczali oni, że są zachwyceni sprzętem z Polski.

Zobacz także:   Portal Onetu pisał o „skasowanych myśliwcach F-16”. MON: to fake news

Wojskowy zaznaczał, że testuje lekki i poręczny natowski karabinek. Był to polski MSBS Grot C16A2, który jak wynikało z filmu udostępnionego w sieci, w zupełności spełnia wymagania Ukraińców stawiających opór rosyjskim najeźdźcom.

„Jak tam, Onet, podoba się?” – pytali internauci przypominając, jak polski sprzęt był krytykowany w tekstach portalu należącego do zagranicznego koncernu Ringier Axel Springer.

Zobacz także:   Onet o wycieku danych. MON: Kompromitacja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej