RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanie ostrzeliwują obiekty cywilne w Mikołajowie

Strażacy gaszą pożar po rosyjskim ostrzale (fot. Facebook/MNS.GOV.UA)
Strażacy gaszą pożar po rosyjskim ostrzale (fot. Facebook/MNS.GOV.UA)

Siły rosyjskie ostrzeliwują dzielnicę mieszkalną w Mikołajowie – informuje w poniedziałek Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Podpalono osiedlowy sklep i samochód. W wyniku ataku został też uszkodzony gazociąg. Nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych.

Ukraina. W piątkowym bombardowaniu koszar w Mikołajowie zginęły dziesiątki osób

Siły rosyjskie zbombardowały w piątek koszary ukraińskiego wojska w Mikołajowie na południu Ukrainy; w sobotę rano wciąż trwała tam akcja...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„W ciągu dnia strażacy ugasili 6 pożarów, z czego 4 spowodowane były amunicją i jej odłamki podczas ostrzału wroga” – napisała na Facebooku Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Jak poinformowano, „w wyniku ostrzału nieprzyjaciela wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Perwomajsku” w obwodzie mikołajowskim. Strażacy ugasili już ogień. „Pożar uszkodził letnią kuchnię i budynek gospodarczy” – wskazały służby.

Jak wskazano, „po nieprzyjacielskim ostrzale Ingulska, dzielnicy Mikołajowa, doszło do pożaru na dachu sklepu, a na podwórzu podpalono zaparkowany samochód Daewoo Lanos”. Strażacy ugasili ogień, który zajął 100 m kw. powierzchni dachu budynku i 5 m kw. pojazdu.

Zobacz także: Zastęp ukraińskiej straży pożarnej w szpitalu.


Poinformowano też, że „ugaszono pożar na werandzie budynku mieszkalnego na osiedlu Bereznehuwate” w rejonie bereznehuwatskim, do którego doszło z powodu ostrzału wroga. Ogień objął 20 m kw. powierzchni. „Ratownicy nadal dostarczają obywatelom wodę techniczną na potrzeby gospodarstw domowych” – podała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej