RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Potężna moc!” Pokazali, jak działają haubice M777

„Tak działają haubice M777, które Ukraina otrzymał od swoich amerykańskich partnerów” – napisano na profilu Nexta na Twitterze. Opublikowano film ukraińskich żołnierzy, którzy przy użyciu haubic atakują pozycje rosyjskich okupantów, a następnie sprawnie podpinają sprzęt pod ciężarówki i zmieniają miejsce prowadzenia ostrzałów.

Ujawniono dokument. PO chciała sprzedać Lotos Rosjanom i Węgrom

„Znamy wszystkich potencjalnych nabywców 53,19 proc. akcji Lotosu, które w 2011 r. ministerstwo skarbu państwa chciało odsprzedać!” – poinformował...

zobacz więcej

Prawdopodobnie wszystkie haubice M777 z USA dotarły już na Ukrainę. Wiele z nich jest już na froncie.

Jak informowała amerykańska ambasada w Kijowie, jest to część najnowszego pakietu pomocy dla Sił Zbrojnych Ukrainy w walce przeciwko okupantom z Rosji.

Zobacz także:   Kolejny sukces Ukraińców. Zbliżyli się do granicy z Rosją

Nowoczesny i profesjonalny sprzęt pozwala na wykonywanie strzałów na odległość 25 km z dokładnością nawet do 1 metra. Z kolei dzięki pociskom Excalibur, zasięg ostrzału wzrasta do 40 km (wówczas dokładność to ok 2-4 metry).

„Wygląda to trochę lepiej niż stary, sowiecki sprzęt” – żartują internauci, komentując nagrania M777 wykorzystywanych przez Ukraińców. „Potężna moc!” – komentują siłę odrzutu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej