RAPORT

Wojna na Ukrainie

Renault przekazuje swoje aktywa rosyjskiemu rządowi

Francuzi liczą, że w ciągu 6 lat wrócą do robienia interesów w Rosji (fot. Shutterstock/Eugene Photo)
Francuzi liczą, że w ciągu 6 lat wrócą do robienia interesów w Rosji (fot. Shutterstock/Eugene Photo)

Rosyjskie aktywa francuskiego koncernu Renault, w tym udziały grupy w spółce AvtoVAZ i moskiewska fabryka samochodów Renault, stały się własnością państwa – twierdzi rosyjskie ministerstwo przemysłu i handlu cytowane przez AFP.

Propozycja KE ws. rosyjskiego gazu za ruble. „Gigantyczny skandal”

W sytuacji tego, co dzieje się na Ukrainie, tego, że przygotowywany jest szósty pakiet sankcyjny związany z ropą naftową, choć idzie to jak po...

zobacz więcej

Francuski Renault przekazuje swoje aktywa w Rosji kontrolowanym przez rosyjskim rząd podmiotom, rezerwując sobie prawo odkupu udziałów w ciągu sześciu lat. Koncern w Rosji ma silną pozycję, ma m.in. 68 proc. w spółce AvtoVAZ produkującej Łady i fabrykę w Moskwie. Łącznie zatrudnia w Rosji 45 tys. osób.

Według doniesień mediów Renault swoje aktywa sprzedał za „symboliczną kwotę”. Koncern zapowiedział odpisanie 2,2 mld euro na poczet strat związanych z wycofaniem się z rosyjskiego rynku.

Francuzi liczą, że w ciągu sześciu lat wrócą do robienia interesów w Rosji. W komunikacie opublikowanym na stronie Renault Group, napisano, że „porozumienie ustala możliwość odkupu udziałów w AvtoVAZ w ciągu sześciu lat”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej