RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przymrozki, niebezpieczne burze, ale słońca nie zabraknie. Prognoza na siedem dni

Prognoza IMGW na cały tydzień: 16-22 maja (fot. Shutterstock/John Lee Fox)
Prognoza IMGW na cały tydzień: 16-22 maja (fot. Shutterstock/John Lee Fox)

Pierwszy dzień tygodnia będzie pogodny i bez opadów. Jedynie na północnym wschodzie istnieje niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu – prognozuje Szymon Ogórek z IMGW. Synoptycy wskazują, że w całym tygodniu (16–22 maja) czeka nas różnorodna pogoda: cieplej na zachodzie, chłodniej na wschodzie i nad morzem, ale wciąż sporo słońca. Więcej deszczu zapowiadają dopiero od piątku; wówczas pojawią się również niebezpieczne burze.

Rząd znosi stan epidemii. Zmiany weszły w życie

W poniedziałek, po ponad dwóch latach obowiązywania, stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. – Zniesienie stanu epidemii...

zobacz więcej

W poniedziałek niemal w całym kraju dużo słońca, jedynie na północnym wschodzie więcej chmur i może popadać przelotny deszcz. Od 14 st. miejscami nad morzem i 17 na Suwalszczyźnie, 21 w centrum, do 25 na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie kraju pogodnie, ale chłodno. Tam  miejscami przy gruncie temperatura spadnie do około –2 st. Na pozostałym obszarze stopniowo od zachodu będzie przybywać chmur, na zachodzie i południowym zachodzie popada deszcz, w rejonach podgórskich Sudetów i w Sudetach miejscami wystąpią burze i silny deszcz.

Pogodowa mapa Polski – wtorek 17 maja 2022


We wtorek nadal na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, tylko na zachodzie i południu okresami dużo chmur i przelotne opady deszczu.

„Na południu również miejscami burze oraz intensywny deszcz. Temperatura maksymalna od około 13 st. na północnym wschodzie do 20 na południowym zachodzie” – wskazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: IMGW-PIB

Chłodna noc z wtorku na środę. Przygruntowe przymrozki praktycznie w całym kraju, temperatura spadnie do –4 st.. W środę przeważnie pogodnie. Na wschodzie najwyższa temperatura od 13 do 16 st., a na zachodzie od 17 do 20; w rejonie Zatoki Gdańskiej lokalnie tylko 7 st.

Finał Eurowizji. Szef ukraińskiego jury wyjaśnia brak głosów dla Polski

Ukraińskie jury podczas finału Eurowizji nie przyznało reprezentantowi Polski żadnego punktu. Ze strony ukraińskich widzów, którzy masowo głosowali...

zobacz więcej

Noc ze środy na czwartek jeszcze z przygruntowymi przymrozkami do –3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat.

W czwartek również niewiele chmur. Bardzo ciepło na zachodzie – temperatura do 26 st.

W weekend burze z gradem


W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W piątek i w sobotę do 25 st., w niedzielę chłodniej – maksymalnie około 20.

Zobacz także: Makabryczny finał poszukiwań. Zwłoki dwóch kobiet w Bugu, jedne w stanie rozkładu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej