RAPORT

Wojna na Ukrainie

Makabryczny finał poszukiwań. Zwłoki dwóch kobiet w Bugu, jedne w stanie rozkładu

W akcji uczestniczyła specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego (fot. Forum/ Anatol Chomicz, zdjęcie ilustracyjne)
W akcji uczestniczyła specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego (fot. Forum/ Anatol Chomicz, zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura ustala okoliczności śmierci 46-latki, która utopiła się w Bugu w Wyszkowie. Zaparkowane nad brzegiem rzeki auto, w którym kobieta przebywała razem ze znajomym, stoczyło się do wody. Jak podają lokalne media, tego samego dnia ratownicy dokonali kolejnego wstrząsającego odkrycia – kilka kilometrów dalej odnaleziono zwłoki innej kobiety.

„Dziewczyna za barierkami mostu w Warszawie”. W ostatniej chwili złapali 17-latkę

„Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą” – dramatyczne zgłoszenie otrzymali policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi...

zobacz więcej

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak przekazał rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, chwilę po północy dyspozytor numeru alarmowego odebrał zgłoszenie od przerażonej kobiety, która informowała, że znajduje się w tonącym samochodzie.

„Topimy się”


– Połączenie urwało się, kiedy kobieta krzyczała „Jesteśmy nad Bugiem samochodem i topimy się”, a w tle było słychać wlewającą się do auta wodę – relacjonuje rzecznik.

Policjanci szybko ustalili, że kobieta dzwoniła z okolicy ul. Na Skarpie w Wyszkowie. Policyjny patrol, który udał się na miejsce, spostrzegł tam przemoczonego mężczyznę. – Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił bełkotliwie. Z jego słów wynikało, że był uczestnikiem zgłoszonego przez kobietę zdarzenia – przekazał rzecznik.

1,5 promila alkoholu


Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Wyszkowa w piątek wieczorem przyjechał w okolice Bugu ze znajomą. Zaparkował renault blisko rzeki. Para spożywała alkohol. W pewnym momencie samochód, w którym przebywali, stoczył się do wody.

Mężczyzna wydostał się z nabierającego wody pojazdu. – Tłumaczył, że wyciągnął z auta również kobietę, ale nie udało mu się jej utrzymać. W pewnym momencie porwał ją nurt rzeki i stracił towarzyszkę z oczu – powiedział policjant.

Mundurowi udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 48-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i trafił do policyjnej celi.

Akcję prowadziła specjalistyczna grupa nurków

Pirat drogowy zatrzymany w Grudziądzu. Jechał na hulajnodze elektrycznej

Policjanci zatrzymali w Grudziądzu mężczyznę na hulajnodze elektrycznej, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Poszukiwania kobiety trwały kilkanaście godzin. Brali w nich udział policjanci i strażacy. W akcji uczestniczyli też członkowie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Ciało 46-letniej mieszkanki Wyszkowa wyłowiono w sobotę około południa, 20 metrów od miejsca, w którym zatonęło auto. Strażacy wydobyli również samochód.

Śledczy wyjaśniają teraz, jak doszło do tragedii. W celu ustalenia przyczyny zgonu kobiety, ma być też wykonana sekcja zwłok.

Kolejne zwłoki kobiety w Bugu


Serwis nowywyszkowiak.pl podaje, że jeszcze w sobotę ratownicy wydobyli zwłoki kolejnej kobiety. Ciało znajdujące się już w stanie rozkładu odnaleziono w Buku w okolicy Gulczewa – to 55-letnie mieszkanka gminy Somianka. Także w tej sprawie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Zobacz także: Serce mordercy nie wytrzymało. Zmarł podczas zakopywania zwłok

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej