RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejny sukces Ukraińców. Zbliżyli się do granicy z Rosją

Ukraińskie armia odniosła symboliczny sukces w kontrofensywie we wschodnim rejonie Charkowa. – 227. batalion charkowskiej brygady Obrony Terytorialnej doszedł do granicy z Rosją i umieścił tam z powrotem ukraiński słup graniczny – potwierdził szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Wcześniej poinformowało o tym ministerstwo obrony Ukrainy.

Tak ukraiński specnaz powstrzymuje „orków”. Zobacz moment zniszczenia ważnych mostów kolejowych

W sieci opublikowano nagranie, które przedstawia moment zniszczenia przez ukraińskie siły specjalne opanowanych przez Rosjan mostów kolejowych....

zobacz więcej

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie przedstawiające kilkudziesięciu żołnierzy w narodowych kolorach niebieskim i żółtym, stojących przy posterunku granicznym kraju. Według doniesień należą do brygady ochotników z Charkowa.

Według polskiego eksperta wojskowego Mariusza Cielmy wskazana jednostka działa na północny wschód od Charkowa, a więc w rejonie, gdzie – według doniesień ukraińskich władz – Rosjanie mają się wycofywać na dużą skalę.

Rosja wycofała już swoje wojska z północnej Ukrainy po tym, jak zostały one zatrzymane w pobliżu stolicy kraju, Kijowa.

Moskwa koncentruje obecnie swoją ofensywę na wschodnich regionach Ukrainy – Doniecku i Ługańsku, gdzie prorosyjscy separatyści, z pomocą Rosji, kontrolują niektóre obszary od 2014 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej