RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prognoza pogody na początek drugiej połowy maja

Możliwe opady deszczu (fot. Shutterstock)
Możliwe opady deszczu (fot. Shutterstock)

Zachodnia i wschodnia Europa będą w zasięgu niżów, nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy wyż, z głównym centrum nad Morzem Norweskim. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego klina wyżu, w powietrzu polarnym morskim, napływającym z północnego zachodu i zachodu, na wschodzie chłodniejszym – informuje IMGW.

Niedziela będzie pogodna. W nocy dość zimno

Mad Europą północno-wschodnią oraz nad Atlantykiem pozostawać będą niże z układami frontów atmosferycznych – informuje IMGW. Od Morza Śródziemnego,...

zobacz więcej

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nieco spadnie.

W poniedziałek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północnym-wschodzie okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C miejscami nad morzem i 17 st. C na Suwalszczyźnie, 21 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym-zachodzie; w rejonach podgórskich od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. W drugiej połowie nocy na południowym-zachodzie opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach i w obszarach podgórskich Sudetów miejscami burze. Prognozowana suma opadu od 10 mm do 20 mm.

Temperatura minimalna od 1 st. C na północnym wschodzie do 14 st. C na południowym zachodzie. Na północnym-wschodzie przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także: Nadchodzi zmiana pogody. Gdzie będzie padało?


We wtorek w dzień zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na południowym-zachodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami i tam opady deszczu oraz miejscami burze; miejscami przejściowo opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadu od 15 mm do 25 mm.

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje alerty drugiego stopnia

IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia przez burzami z gradem dla kilku województw wschodniej części Polski. Najbardziej niebezpieczne...

zobacz więcej

Temperatura maksymalna od 13 st. C, 18 st. C w centrum, do 20 st. C na południowym zachodzie; najchłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej 11 st. C i w rejonach podgórskich Karpat 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy, na wschodzie, w centrum i na południu i na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie w dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

We wtorek, w dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej