RAPORT

Wojna na Ukrainie

Chiny pesymistyczne ws. COVID-19. Zrzekły się organizacji finałów Pucharu Azji

Chiny od wiosny 2020 roku żyją w reżimie „zero Covid” fot. Kevin Frayer/Getty Images)
Chiny od wiosny 2020 roku żyją w reżimie „zero Covid” fot. Kevin Frayer/Getty Images)

Chiny zrzekły się praw do organizacji finałów Pucharu Azji w 2023 r. z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 w tym kraju – ogłosiła w sobotę Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC).

Te słowa mówią wszystko. Lewandowski odniósł się z do swojej przyszłości w Bayernie

– Podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Bayernem Monachium – powiedział po zakończeniu meczu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski. Jest...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Impreza, która rozgrywana jest co cztery lata, miała się odbyć z udziałem 24 drużyn w 10 miastach od 16 czerwca do 16 lipca przyszłego roku.

„Po szeroko zakrojonych dyskusjach z Chińskim Związkiem Piłki Nożnej (CFA), Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej została oficjalnie poinformowana przez CFA, że nie będzie w stanie zorganizować AFC Asian Cup 2023. AFC zdaje sobie sprawę z wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19, która doprowadziła do zrzeczenia się przez Chiny praw gospodarza imprezy” – podała konfederacja w oświadczeniu.

Puchar Azji to kolejne międzynarodowe wydarzenie sportowe, na które wpływ miały chińskie próby walki z pandemią. M.in. na początku maja o rok przełożono Igrzyska Azjatyckie, które miały się odbyć w dniach 10-25 września w Hangzhou.

Reżim „zero Covid”


Chiny od wiosny 2020 roku żyją w reżimie „zero Covid”, który obejmuje odosobnienie, kwarantannę po przybyciu na terytorium, izolację zarażonych ludzi i wirtualne zamknięcie granic.

Pomimo tych środków od marca kraj ten zmaga się z odrodzeniem epidemii, która dotyka już kilka prowincji. Oprócz Igrzysk Azjatyckich, odwołano również Azjatyckie Igrzyska Młodzieży, które miały się odbyć w grudniu w mieście Shantou na południu Chin, a także m.in. mityngi lekkoatletyczne Diamentowej Ligi zaplanowane w Szanghaju (30 lipca) i Shenzhen (6 sierpnia). Letnia Uniwersjada 2021, przełożona już po raz pierwszy na lato 2022, została ponownie przesunięta na 2023.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej