RAPORT

Wojna na Ukrainie

Serce mordercy nie wytrzymało. Zmarł podczas zakopywania zwłok

Początkowo przypuszczano, że 60-latek zasłabł podczas prac ogrodowych (fot. Shutterstock/Oleksandr_U)
Początkowo przypuszczano, że 60-latek zasłabł podczas prac ogrodowych (fot. Shutterstock/Oleksandr_U)

Kiedy sąsiad znalazł w ogrodzie nieprzytomnego Josepha McKinnona, był przekonany, że 60-latek zasłabł podczas przekopywania grządek. Policjanci postanowili jednak sprawdzić świeżo rozkopaną ziemię i odkryli, że doszło do morderstwa.

Seryjny morderca bierze ślub za kratami. „Jest potworem”, zabił 3 kobiety

Levi Bellfield, który odsiaduje w angielskim więzieniu wyrok podwójnego dożywocia za zabicie trzech osób, niespodziewanie oświadczył się kobiecie,...

zobacz więcej

W sobotnie przedpołudnie na pogotowie w Trenton w Południowej Karolinie zadzwonił mężczyzna, który zauważył, że jego sąsiad leży nieprzytomny w ogrodzie. Mimo że przystąpił od razu do masażu serca, 60-letniego Josepha McKinnona nie udało się uratować.

Jak podaje stacja NPR, przybyli na miejsce ratownicy i funkcjonariusze Biura Szeryfa Hrabstwa Edgefield znaleźli w pobliżu zmarłego łopatę i rozkopaną ziemię. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna dostał ataku serca podczas pracy w ogrodzie.

Policjanci, chcąc zawiadomić o śmierci Josepha McKinnona jego rodzinę, weszli do domu, by znaleźć telefon z numerami telefonów do bliskich. Tam znaleźli portfel Patricii Ruth Dent, która – jak poinformował ich sąsiad – od pewnego czasu mieszkała w domu McKinnona i pracowała na pobliskim polu golfowym. Okazało się jednak, że nie było jej tego dnia w pracy, nie uprzedziła też swojej o nieobecności. W dodatku nie odbierała telefonu ani nie odpisywała na SMS-y.

To skłoniło policjantów do sprawdzenia, co tak naprawdę McKinnon robił w ogrodzie. W ledwie co zasypanym dole znaleźli związane i zawinięte w foliowe worki ciało Patricii Ruth Dent.

Ofiara została uduszona


Przeprowadzone przez koronera sekcje zwłok wykazała, że Joseph McKinnon faktycznie zmarł na zawał serca, natomiast Patricia Ruth Dent została uduszona.

„Dowody zebrane na miejscu zdarzenia oraz zeznania świadków pozwoliły śledczym ustalić przebieg zdarzeń. Wszystko wskazuje na to, że pan McKinnon zaatakował panią Dent w domu. Pan McKinnon następnie związał ją i zawinął w worki na śmieci, po czym umieścił we wcześniej wykopanym dole. Dół został następnie częściowo zasypany przez pana McKinnona. Podczas tej czynności pan McKinnon miał incydent kardiologiczny, który spowodował jego śmierć” – napisali szeryf Jody Rowland i koroner David Burnett w oświadczeniu przesłanym stacji NPR.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej