RAPORT

Wojna na Ukrainie

Holandia źle przyjmuje osoby starające się o azyl. Premier: Głęboko mi wstyd

Mark Rutte przekazał, że system przyjmowania osób ubiegających się o ochronę jest kompletnie przeciążony (fot. PAP/EPA/Sem van der Wal)
Mark Rutte przekazał, że system przyjmowania osób ubiegających się o ochronę jest kompletnie przeciążony (fot. PAP/EPA/Sem van der Wal)

Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że „głęboko wstyd mu” za to, w jaki sposób przyjmowane są w jego kraju osóby starające się o azyl. Media od pewnego czasu informują o przepełnionych ośrodkach dla tych osób.

„Verhofstadt i Rutte niszczą UE”. Ostra krytyka w największym holenderskim dzienniku

Były premier Belgii Guy Verhofstadt i jego liberalni przyjaciele, w tym premier Holandii Mark Rutte, niszczą UE – pisze dziennik „De Telegraaf”....

zobacz więcej

Szef rządu powiedział w piątek wieczorem dziennikarzom, że holenderski system przyjmowania osób ubiegających się o ochronę jest kompletnie przeciążony. W ubiegłym tygodniu media informowały, że z powodu braku łóżek w centrum przyjęć w Ter Apel na północy kraju uchodźcy byli zmuszeni spać w biurach ośrodka.

Mark Rutte powiedział również, że samorządy mogą zostać przymuszone do przyjmowania osób starających się o azyl. – Jest to nieuniknione – mówił premier.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej