RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niedziela będzie pogodna. W nocy dość zimno

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane (fot. PAP/Albert Zawada)
W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane (fot. PAP/Albert Zawada)

Mad Europą północno-wschodnią oraz nad Atlantykiem pozostawać będą niże z układami frontów atmosferycznych – informuje IMGW. Od Morza Śródziemnego, przez Europę centralną po Grenlandię rozciągał się będzie układ wyżowy. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Północnym i Norweskim, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

W sobotę pogoda zachęca do korzystania ze świeżego powietrza [PROGNOZA]

W sobotę czeka nas dużo słońca na przeważającym obszarze kraju. Przelotny, słaby deszcz możliwy jest przede wszystkim na północno-wschodniej części...

zobacz więcej

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i pozostanie bez większych zmian. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym-wschodzie i wschodzie, okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C, miejscami na południu 22 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, chłodniej miejscami na północy oraz w górach od 3 st. C do 5 st. C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu lokalnie przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem z kierunków zachodnich.

Zobacz także: Idą... upały. Synoptyk wyjaśnia, gdzie będzie najcieplej


W poniedziałek zachmurzenie małe lub umiarkowane, po południu na północnym-wschodzie miejscami duże i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 20 st. C, na południu i zachodzie od 20 st. C do 24 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich, jedynie na Dolnym Śląsku wiatr południowo-wschodni. W niedzielę w Warszawie pogodnie, pod wieczór wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący, północno-zachodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek początkowo zachmurzenie małe, później umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek pogodnie. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej