RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rodziny obrońców Azowstalu apelują do Chin, by nie były bierne

Zwracamy się do prezydenta Chin, żeby uratował wartości całego świata, uratował obrońców Mariupola – zaapelowała na konferencji prasowej Natalia Zarycka, żona jednego z żołnierzy broniących kompleksu Azowstal. Kobieta podkreśliła, że prezydent Chin Xi Jinping jest osobą, z którą Władimir Putin się liczy, dlatego ma on możliwość wpłynąć na prezydenta Rosji.

Rosjanie nękają rodziny obrońców Azowstalu

Rosjanie opublikowali w mediach społecznościowych kontakty bliskich obrońców Azowstalu – poinformował w sobotę doradca mera Mariupola, Petro...

zobacz więcej

Kobieta wyraziła nadzieję, że Chiny nie przejdą na porządku dziennym do tego co się dzieje, i że staną po stronie Ukrainy i wartości świata.

– Chiny wiedzą co to jest cierpienie, co to jest walka dwóch światopoglądów – dodała.

Kobieta podziękowała podczas konferencji wszystkim tym, którzy nagłaśniają to, co dzieje się w Mariupolu. – Często najgorsze zbrodnie dokonywane są, gdy inni milczą – oznajmiła.

Poinformowała również, że z informacji które otrzymała od męża, Rosjanie rozciągają proces zabijania żołnierzy. – Ostrzeliwują Azowstal z każdej możliwej broni. Wykorzystują często broń zakazaną – dodała.

Mariupol w obwodzie donieckim w wyniku serii ataków został niemal całkowicie przejęty przez Rosję. Miejscowe zakłady Azowstal to ostatni punkt oporu, w którym do niedawna ukrywało się wielu cywilów. Od tego czasu kilkakrotnie przeprowadzano ewakuację. Obecnie miejsca bronią żołnierze pułku Azow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej