RAPORT

Pogarda

Szef ukraińskiego wywiadu powiedział, kiedy skończy się wojna

Kiedy nastapi punkt zwrotny? (fot. John Moore/Getty Images)
Kiedy nastapi punkt zwrotny? (fot. John Moore/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wojna, którą Rosja wywołała na Ukrainie, osiągnie punkt zwrotny w połowie sierpnia i zakończy się do końca tego roku – powiedział szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow.

Rosja grozi Finlandii i Szwecji atakiem nuklearnym

Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, „zażartował” we wpisie na Telegramie o ataku nuklearnym na Finlandię i Szwecję w...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, który w ostatnim czasie udzielił kilku wywiadów, w rozmowie ze stacją Sky News mówił o prognozach wywiadu dotyczących tego, kiedy zakończy się rosyjska inwazja.

W tym roku koniec wojny na Ukrainie?


W jego ocenie przełom w wojnie na Ukrainie nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku.

– Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie – oznajmił Budanow.

Budanow stwierdził też, że w Rosji „uruchomiono” już procesy mające na celu wyeliminowanie Władimira Putina, a rosyjski przywódca jest poważnie chory na raka. – Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią – podsumował.

10 maja wysoki rangą urzędnik Departamentu Obrony USA powiedział, że Władimir Putin nie osiągnął żadnego z głównych celów wojny z Ukrainą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej