RAPORT

Pogarda

Operacja specjalna ukraińskich wojsk. Nagranie z drona

Najnowsze

Popularne

Ukraińskie wojska specjalne zniszczyły duży skład amunicji rosyjskich żołnierzy – poinformowało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy publikując nagranie z drona z momentu ataku.

Władze Ukrainy są gotowe odesłać ciała rosyjskich żołnierzy

Władze Ukrainy są gotowe odesłać ciała poległych rosyjskich żołnierzy do Rosji zgodnie z normami międzynarodowego prawa humanitarnego – podała w...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Dowództwo nie precyzuje, kiedy doszło do ataku. Podaje, że w ostatnich dniach grupa zadaniowa złożona z ukraińskich wojsk specjalnych odkryła skład amunicji rosyjskich okupantów. W trakcie obserwacji potwierdzono tam znaczne zapasy amunicji, w tym pociski do czołgów i systemy artyleryjskie różnego kalibru.

Ukraińscy żołnierze, będąc w niewielkiej odległości od celu, zniszczyli rosyjski skład za pomocą artylerii. Takie działania są bardzo ważnym elementem pracy wojsk specjalnych Ukrainy – podkreśla dowództwo.

Rosjanie przegrywają bitwę o Charków


Jak podawał amerykański Instytut Studiów nad Wojną, rosyjskie siły prawdopodobnie rozpoczęły wycofywanie się ze swoich pozycji wokół Charkowa. Przyczyną wycofania ma być obawa przed kontrofensywą ukraińskiej armii i niewystarczające siły.

Zamiast utrzymania pozycji Moskwa koncentruje się na sprowadzeniu wojsk do ojczyzny i wprowadzeniu nowych sił. „Tym samym wydaje się, że Ukraina wygrała bitwę o Charków” – napisali w raporcie analitycy instytutu. Rosjanom nie udało się bowiem okrążyć miasta, ani – tym bardziej – przejąć go.

Zdaniem analityków Instytutu, wojsko ukraińskie będzie usiłowało teraz przerwać kanały komunikacyjne Rosjan między rosyjskim Biełgorodem a siłami w okolicach Izjumu w obwodzie charkowskim na Ukrainie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej