RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wstrząsające nagranie. Mężczyzna uratował 3-latkę, która zawisła na 8. piętrze [WIDEO]

Nagranie jest hitem w mediach społecznościowych (fot. tt/@DemeryUK)
Nagranie jest hitem w mediach społecznościowych (fot. tt/@DemeryUK)

Gdyby nie bohaterska interwencja 36-letniego Sabita Szontakbajewa, w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie doszłoby do tragedii. Mężczyzna uratował trzyletnią dziewczynkę, która zwisała z okna na ósmym piętrze. W mediach pojawiło się nagranie tego wstrząsającego wydarzenia.

Chwile grozy w pociągu w Niemczech. Nożownik zaatakował podróżnych

31-letni mężczyzna zaatakował w piątek rano nożem współpasażerów w pociągu regionalnym koło Akwizgranu na zachodzie Niemiec. Szef MSW Nadrenii...

zobacz więcej

Jak podają kazachskie media, do tego zdarzenia doszło 11 maja nad ranem. Trzylatka, która została sama w pokoju, wyszła przez okno na ósmym piętrze budynku i zawisła chwytając się zewnętrznego gzymsu. Świadkiem tej sytuacji był przechodzący ulicą 36-letni Sabit Szontakbajew zmierzający do pracy.

Gdy zobaczył dziewczynkę, natychmiast rzucił się jej na ratunek. – Razem z kolegą zapukaliśmy do drzwi sąsiadów mieszkających na siódmym piętrze. Wspiąłem się przez balkon do dziewczynki. Nie miałem pasów bezpieczeństwa, więc mój kolega trzymał mnie za nogi. W tym momencie nie myślałem o niczym, chciałem tylko pomóc dziecku – powiedział agencji Kazinform.

Szontakbajew dwa tygodnie wcześniej przeprowadził się do Nur-Sułtan, by podjąć pracę jako robotnik budowlany. Mężczyzna powiedział, że nie uważa swojego czynu za bohaterstwo, ponieważ w takiej sytuacji każdy powinien pomóc.

36-latek został odznaczony przez wiceministra ds. sytuacji nadzwyczajnych Kazachstanu medalem. Mer stolicy Kazachstanu, który wyraził wdzięczność Szontakbajewowi za bohaterstwo i odwagę oznajmił, że miejska administracja udzieli mu pomocy – będzie pracował w zakładzie produkcji lokomotyw; władze mają mu też pomóc w sprowadzeniu rodziny do miasta.

Szontakbajew otrzymał również od miejscowej firmy budowlanej trzypokojowe mieszkanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej