RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jeździł wypożyczonym Maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie

37-letni Saudyjczyk został zatrzymany przez włoską policję po tym, jak z wtorku na środę uszkodził zabytkowe Schody Hiszpańskie w Rzymie jeżdżąc po nich wypożyczonym Maserati.

Przereklamowane zabytki? Lista najbardziej rozczarowujących atrakcji turystycznych

Za bilet wstępu trzeba było zapłacić fortunę, a wrażenia po zwiedzaniu niewielkie. Jeśli nie chcecie mieć takich wspomnień po wizycie w popularnych...

zobacz więcej

Policja zatrzymała mężczyznę na lotnisku w Mediolanie. Służby zidentyfikowały podejrzanego dzięki wypożyczalni samochodów i zdjęciom z miejskiego monitoringu.

Saudyjczyk został oskarżony o zniszczenie zabytku. Jak podają włoskie media, 37-latek będzie musiał pokryć koszty naprawy zabytku.

Instytucja zajmująca się ochroną dziedzictwa kulturowego w Rzymie poinformowała, że uszkodzone zostały dwa stopnie. Niektóre fragmenty marmuru zostały tymczasowo przymocowane w celu ponownego otwarcia schodów dla pieszych. Jednak w najbliższym czasie konieczne będą dalsze prace, które przywrócą zabytek do pierwotnego stanu.

Schody Hiszpańskie są jednym z najsłynniejszych zabytków w Rzymie. W 2015 roku została zakończona ich dwuletnia renowacja, która kosztowała ponad milion euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej