RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PiS ruszy w Polskę. W czerwcu konwencja i spotkania w każdym powiecie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. arch.PAP/Wojtek Jargiło
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. arch.PAP/Wojtek Jargiło

Prawo i Sprawiedliwości planuje na czerwiec dużą konwencję, a następnie najważniejsi politycy ugrupowania z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim ruszą w Polskę na spotkania z wyborcami.

PiS zdecydowanie wygrywa z Platformą. Jest nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które ma 9 pkt. proc. przewagi nad Koalicją...

zobacz więcej

Temat ofensywy i spotkań z wyborcami, które miałyby się odbyć w każdym powiecie został ogłoszony przez prezesa Kaczyńskiego podczas niedawnego posiedzenia klubu PiS – informuje PAP. – Prezes akcentował konieczność mobilizacji i zapowiedział, że od czerwca działacze mają ruszyć w teren z ofensywą. Spotkania z wyborcami mają się odbyć w każdym z powiatów – mówił jeden z uczestników spotkania.

W teren maja ruszyć m.in. Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki, którzy mają dać przykład pozostałym działaczom ugrupowania.

– Ofensywa prawdopodobnie zostanie zainaugurowana dużą konwencją polityczną, jesteśmy jeszcze na etapie planowania eventu. Rozważamy też wariant zwołania kongresu PiS – powiedział polityk z otoczenia szefa PiS.

– Jeśli chodzi o objazd po kraju, to był on przygotowany już wcześniej, bo miały się on rozpocząć marcu, ale ze względu na wybuch wojny na Ukrainie start ofensywy został przesunięty. Obecnie aktualizujemy listę miejscowości i terminy wizyt oraz dostosowujemy ją do kalendarza – dodał polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej