RAPORT

Pogarda

Pirat drogowy zatrzymany w Grudziądzu. Jechał na hulajnodze elektrycznej

Niebezpieczne zachowanie 21-latka (fot. KMP Grudziądz)
Niebezpieczne zachowanie 21-latka (fot. KMP Grudziądz)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali w Grudziądzu mężczyznę na hulajnodze elektrycznej, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h – poinformował rzecznik tamtejszej policji mł. asp. Łukasz Kowalczyk. 21-latek został ukarany sporym mandatem.

Złodzieje katalizatorów wpadli na gorącym uczynku

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę na ul. Południowej w Grudziądzu. Funkcjonariusze grupy Speed – opisuje rzecznik policji – w pewnym momencie zauważyli zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością mężczyznę na hulajnodze elektrycznej

Policjanci sprawdzili z jaką prędkością porusza się mężczyzna. – Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu. W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł – poinformował Kowalczyk.

Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h.

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu – przypomina policjant.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej