RAPORT

Wojna na Ukrainie

W sobotę pogoda zachęca do korzystania ze świeżego powietrza [PROGNOZA]

Przelotnie popada przede wszystkim na północnym wschodzie (fot. arch.) PAP/Albert Zawada)
Przelotnie popada przede wszystkim na północnym wschodzie (fot. arch.) PAP/Albert Zawada)

W sobotę czeka nas dużo słońca na przeważającym obszarze kraju. Przelotny, słaby deszcz możliwy jest przede wszystkim na północno-wschodniej części Polski - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Czy „zimna Zośka” w tym roku nas zaskoczy? IMGW daje pewną wskazówkę

W piątek i sobotę niewielkie opady deszczu, a na południu kraju możliwe słabe burze. Od niedzieli na ogół bez opadów. Od poniedziałku ponownie...

zobacz więcej

  Zgodnie z prognozą Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogoda zachęcać będzie do pobytu na świeżym powietrzu.

– W sobotę czeka nas pogoda wyżowa, z punktowymi, słabymi opadami deszczu. Dużo słońca praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz możliwy jest na północy Polski, ze szczególnym uwzględnieniem części północno-wschodniej. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, dochodzący do 55 km/h. Nad morzem może być dość silny, wiejący do 65 km/h. Najchłodniej będzie nad samym morzem i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Na Pojezierzu Pomorskim spodziewamy się 18-19 stopni, w centrum około 20, a na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim od 22 do 23 stopni – powiedział Michał Ogrodnik.

Noc w całym kraju pogodna i bez opadów. Więcej chmur tylko na zachodzie i północnym wschodzie. Temperatura od 5-7 stopni na Pojezierzu Pomorskim i Pojezierzu Suwalskim, około 7-8 w centrum, do 9 na południu kraju i nad morzem. W całym kraju wiatr ogólnie słaby, jedynie na północy umiarkowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej