RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanina zabolał „rak” i „odszkodowanie”. Sugeruje „denazyfikację” Polski

Rosja grozi Polsce za Ruskiego Miru rakiem (fot. Contributor/Getty Images)
Rosja grozi Polsce za Ruskiego Miru rakiem (fot. Contributor/Getty Images)

Słowa polskich władz zachęcają nas do postawienia Polski na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji – stwierdził dziś deputowany Dumy Państwowej i członek proputinowskiej partii Jedna Rosja Oleg Morozow, cytowany przez agencję RIA Novosti.

Ławrow mówi o „wojnie atomowej” i wskazuje na Polskę. Reakcja Pentagonu

Groźby szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa są eskalacyjne, niekonstruktywne i nie jest to sposób, w jaki odpowiedzialne mocarstwo powinno się...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

– Swoimi wypowiedziami o Rosji jako „raku” i o „odszkodowaniu”, które musimy zapłacić Ukrainie, Polska zachęca nas, abyśmy po Ukrainie postawili ją na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji – powiedział dziś cytowany przez rosyjską agencję informacyjną RIA Novosti Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej.

Według portalu tysol.pl, parlamentarzyście chodzi prawdopodobnie o wywiad premiera Mateusza Morawieckiego dla brytyjskiego „Daily Telegraph”, w którym powiedział, że „Russkij Mir to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy”.

– Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię – podkreślił szef polskiego rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej